سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  12:40   

وزیر دفاع آمریکا خبر داد؛

پایان روند خروج نیروهای آمریکا از سوریه/ ادامه حضور 600 نظامی در سوریه

سرویس جهان- وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد روند خروج نیروهای آمریکا که از ماه اکتبر آغاز شده بود پایان یافته و 600 نیروی این کشور در مناطق جدیدی که تعیین شده حضور خواهند داشت.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا ماه اکتبر اعلام کرد نیروهای این کشور از مناطق تحت کنترل کردها در سوریه خارج می شوند. این مسئله باعث شد ترکیه به همان مناطق حمله کند و نیروهای کرد کنترل دو شهر را از دست بدهند. این مسئله انتقادات زیادی از آمریکا به همراه داشت به طوری که دونالد ترامپ، به بهانه محافظت از میدن های نفتی سوریه که تحت کنترل کردهاست، تعدادی از نیروها را به شمال شرق و شرق سوریه باز گرداند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت روند خروج سربازان آمریکا از سوریه به اتمام رسیده و در نهایت حضور حدود 600 نیروی نظامی آمریکا در مناطق نفت خیز سوریه تثبیت شده است.

وی تاکید کرد که اگر لازم باشد نیروهای دیگری هم به سوریه اعزام خواهند شد اما تا مدتی حدود 600 تن از نیروهای نظامی آمریکا در سوریه حضور خواهند داشت.

وزیر دفاع آمریکا اشاره کرد که اگر کشورهای اروپایی به ماموریت در سوریه کمک کنند آمریکا می تواند نیروهای خود را در سوریه باز هم کاهش دهد. تا قبل از اعلام خروج نیروهای آمریکا در دسامبر گذشته 2000 نیروی آمریکا در سوریه حضور داشتند اما تعداد آنها تا ماه اکتبر گذشته و قبل از حمله ترکیه به کردها حدود 1000 تن در سوریه بود که از کردها در عملیات علیه داعش حمایت می کردند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا