سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  21:33   

نماینده دولت اقلیم کردستان در اروپا:

368 هزار آواره کُرد سوری در اقلیم کردستان اسکان یافته اند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده دولت اقلیم کردستان در اتحادیه اروپا اعلام کرد که تا کنون 368 هزار آواره کُرد سوری در اقلیم اسکان داده شده اند.

به گزارش کردپرس دلاور آژگه یی در نشستی در کمیسیون اروپا به منظور بررسی وضعیت آوارگان سوری و کمک به آنان با حضور کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سفرای کشورهای همسایه سوریه برگزار شد؛ شرکت کرد.

شبکه تلویزیونی روداو، در این مورد گزارش داد که وی در سخنان خود در این نشست، اعلام کرده که در حال حاضر 95 درصد از آوارگان کُرد سوریه در اقلیم کردستان اسکان داده شده اند و پیش از حمله ترکیه به این کشور 350 هزار آواره کُرد سوریه در اقلیم اسکان داده شده بودند و با آغاز موج دوم آوارگان نیز 18 هزار آواره کُرد سوری وارد اقلیم شده اند.

نماینده دولت اقلیم کردستان در اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه شمار آوارگان سوری و آوارگان دیگر مناطق عراق در اقلیم به یک و نیم میلیون نفر می رسد، خواستار کمک اتحادیه اروپا برای کمک به این آوارگان و  تامین نیازهای آنان شد.

وی همچنین طرح دولت اقلیم برای اسکان و رسیدگی به آوارگان را به حاضرین در نشست ارائه داد.

هدف از این نشست آمادگی اتحادیه اروپا برای کمک به آوارگان در سال 2020 میلادی و به ویژه آوارگان سوری و از جمله آوارگان ساکن در اقلیم عنوان شده است.