سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 15 آذر 1398  ::  11:08   

آماده‌باش دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای کمک به حادثه‌دیدگان سقز

سرویس کردستان- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان از آماده‌باش تمامی مراکز بیمارستانی سقز و سایر شهرهای اطراف برای کمک به حادثه‌دیدگان سقز خبر داد.

به گزارش کُرد پرس،  فرزین رضاعی  گفت:  به دنبال وقوع حادثه انفجار کپسول گاز مایع و آتش‌سوزی در تالار عروسی مانگه‌شه‌و در سقز جدای از انتقال اجساد جانباختگان، مصدومین این حادثه هم پس از انجام اقدامات اورژانسی به بیمارستان‌های سقز منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اعلام انفجار، بلافاصله 21 دستگاه انواع آمبولانس 115 شامل هشت دستگاه آمبولانس سقز، دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از سنندج، دو دستگاه آمبولانس از دیواندره، سه دستگاه آمبولانس از بانه و پنج دستگاه آمبولانس از استان آذربایجان غربی به محل اعزام شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به بیمارستان‌های کوثر و توحید سنندج، بانه، دیواندره، بوکان، مهاباد و میاندوآب اعلام آماده‌باش کامل داده شد و نیز همه پرسنل درمانی اعم از پزشکان و پرستاران بیمارستان‌های سقز فراخوان شدند.

رضاعی افزود: با توجه به نیاز شدید به خون برای مجروحین این حادثه، فرآورده‌های خونی از سنندج و  سایر شهرستان‌ها برای سقز ارسال شده است.

ساعت حدود 10 پنجشنبه‌شب تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» شهر سقز دچار یک حادثه انفجار گاز و آتش‌سوزی شد. در این حادثه که بر اثر انفجار کپسول گاز مایع رخ داد، 11 نفر از جمله 5 کودک، 5 زن و یک مرد جان خود را از دست دادند.

42 نفر دیگر هم در این حادثه ناگوار مجروح شدند که حال سه نفر از آنان وخیم است.