سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 15 آذر 1398  ::  12:20   

نشریه وابسته به کنگره:

کردهای سوریه موثرترین نیروی همپیمان آمریکا در جنگ با داعش بودند

سرویس جهان- نشریه هیل نوشت: نیروهای کرد سوریه موثرترین نیرو در مبارزه با داعش بودند اما دونالد ترامپ با تصمیم ناگهانی خود آنها را تنها گذاشت.

به گزارش کردپرس، نشریه هیل وابسته به کنگره، تصمیم ترامپ به رها کردن نیروهای کرد را در ماه ترامپ یک تصمیم نسنجیده و عجولانه توصیف کرده است که به نوشته این نشریه، این اقدام آمریکا به نوعی خیانت به کردها تفسیر شد.

این نشریه تاکید کرده است اقدام ترامپ به تنها گذاشتن نیروهای به رهبری کردها در سوریه در حالی صورت می گیرد که این نیروها موثرترین شریک آمریکا در مبارزه با داعش بودند.

این نشریه همچنین به دیدار اخیر دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در لندن اشاره کرده و نوشت: بیشتر محتوای گفتگوی آنها درباره اوضاع در سوریه و کردهای این کشور بوده است.

ترکیه بلافاصله بعد از خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه، حملات نظامی خود به مناطق تحت کنترل کردها را آغاز کرد که به تصرف دو شهر مرزی گری سپی و سری کانی منجر شد.

وزیر دفاع آمریکا روز گذشته اعلام کرد روند خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه به پایان رسیده و حدود 600 نیروی نظامی آمریکا در سوریه حضور خواهند داشت. تا قبل از خروج نیروها حدود 2000 نیروی نظامی آمریکا در سوریه حضور داشتتند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ