سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 15 آذر 1398  ::  18:44   

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه:

متفق هایمان به قولشان عمل نکنند عملیات چشمه صلح از سر گرفته خواهد شد

سرویس ترکیه - حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های نظامی ارتش ترکیه در سوریه عنوان کرد: متفق هایمان به قولشان عمل نکنند عملیات چشمه صلح از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش کردپرس، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های نظامی ارتش ترکیه در سوریه عنوان کرد: «ما حق آغاز دوباره عملیات های چشمه صلح در صورت عمل نکردن متفق هایمان به قول های داده شده را محفوظ نگه می داریم. تا زمانی که سوریه از تروریست ها پاکسازی نشده و منطقه امن تاسیس نشده است از این کشور خارج نخواهیم شد. تا به امروز به مناطقی که از گروه های تروریستی پاکسازی کرده ایم 370 هزار پناهنده سوری به صورت داوطلبانه بازگشته اند».

به نوشته روزنامه استار، آکسوی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ادعاهای مبنی بر این که ترکیه دست خالی از اجلاس ناتو بازگشته است و هیچ دستاوردی نداشت بی پایه و اساس است».

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر در عراق و تظاهرات مردمی در این کشور خاطرنشان کرد: «تحولات در عراق را با نگرانی دنبال می کنیم. برای جلوگیری از عمیق تر شدن بحران  و حل مسئله باید هر چه سریعتر حکومت جدید تاسیس شود».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها