سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 15 آذر 1398  ::  21:44   

تکذیب انتقال خانواده‌های عناصر داعش از سوریه به عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت دفاع عراق گزارش های حاکی از انتقال خانواده های عناصر داعش از سوریه به این کشور را بی پایه و اساس خواند.

به گزارش کردپرس، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی وزارت دفاع عراق شامگاه امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع)، گزارش های حاکی از انتقال کودکان و خانواده های عناصر گروه تروریستی داعش از اردوگاه الهول در استان کردنشین و مرزی حسکه در شمال غرب سوریه به خاک عراق را تکذیب کرد.

سرتیپ رسول در این باره اظهار داشت: نیروهای ما در بالاترین نقطه در مرزهای مشترک دو کشور حضور دارند که همان تل الباغوز عراق در مقابل تل الباغوز سوریه است.

سخنگوی وزارت دفاع عراق همچنین تصریح کرد: هر کس چه از عناصر داعش و چه دیگران، تلاش کند به مرزهای ما نزدیک شود، با واکنش قاطع نیروهای ما روبرو خواهد شد جایی که استحکامات ایجاد شده از سوی نیروها باعث شده مرزهای ما تا حد زیادی تامین باشند.

این در حالی است که پیشتر خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داده بود که نیروهای نظامی آمریکا چهارشنبه هفته جاری بیش از 600 زن و کودک عناصر تروریستی داعش را از اردوگاه الهول به عنوان مرکز اسکان خانواده های آنها، به خاک عراق انتقال داده اند.

برچسب‌ها:
#عراق
#وزارت دفاع
#سوریه
#داعش
#اردوگاه الهول