سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 15 آذر 1398  ::  23:04   

اعزام سه گردان از نیروهای پیشمرگ به خانقین

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در پی حملات اخیر داعش به اطراف منطقه خانقین در استان دیالی عراق، سه گردان از پیشمرگ ها را به این مناطق اعزام کرد.

به گزارش کردپرس، سایت خبری تحلیلی شارپرس گزارش داد که در پی حملات اخیر داعش به منطقه کولجو در اطراف منطقه مورد مناقشه خانقین از توابع استان دیالی عراق که جان باختن و مجروح شدن شماری از نیروهای پیشمرگ و امنیتی مستقر در منطقه را به دنبال داشت، وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان سه گردان از پیشمرگ ها را به این مناطق اعزام کرده است.

طبق خبر نیروهای پیشمرگ به همراه سلاح های سنگین به منطقه کولجو و دیگر مناطق حد فاصل کلار و جلولا اعزام و در این مناطق مستقر شده اند.

از سوی دیگر سرتیپ کمال محمود از فرماندهان پیشمرگ به سایت خبری آوینه گفت که این نیروها به منظور مقابله با داعش به منطقه اعزام شده و عملیات جستجو و پاکسازی منطقه را نیز آغاز کرده اند.

شبکه تلویزیونی روادو نیز گزارش داد که شیخ جعفر مصطفی معاون نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در امور نظامی امروز جمعه 15 آذر/ 5 دسامبر، به فرمان بارزانی برای بررسی وضعیت امنیت منطقه و مقابله با داعش وارد منطقه شده است.

این در حالی است که هفته گذشته حملات داعش به این مناطق جان باختن 5 نیروی پیشمرگ و مجروح شدن دست کم 10 نفر را در پی داشته و پس از این حملات، نچیروان بارزانی در مورد خطر جدی داعش هشدار داده و حمله قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان به همراه وزیر پیشمرگ، برای بررسی وضعیت امنیتی به این منطقه سفر کرده و با فرماندهان امنیتی دیدار کرد.

پیشتر هم مقامات نظامی اقلیم کردستان هشدار دادند که رفع خلا امنیتی موجود در مناطق مورد مناقشه و مقابله با خطرات روزافزون داعش در این مناطق مستلزم همکاری و هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق است.