انتشار:  شنبه 16 آذر 1398  ::  17:11   

خودروها در جاده‌های کرمانشاه زنجیرچرخ داشته باشند

سرویس کرمانشاه- رییس پلیس‌ راه استان کرمانشاه با اشاره به بارش برف در سطح استان از رانندگان خواست که حتما زنجیرچرخ همراه داشته باشند.

به گزارش کُرد پرس، سرهنگ «محمد حیدری» با بیان اینکه از اواخر روز گذشته با شروع بارش ها تمام جاده های استان لغزنده است، اظهارداشت: تمام محورهای استان باز است، اما گردنه تته که شهرستان پاوه در استان کرمانشاه به مریوان در استان کردستان متصل را می کند به علت شدت بارش برف مسدود است.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات استان شاهد بارش برف هستیم، گفت: اکنون در گردنه «مله ماس» سنقروکلیایی شاهد بارش برف هستیم و احتمال بارش برف در دیگر گردنه های استان نیز وجود دارد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه خودروها باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند،گفت: باتوجه به احتمال شدت بارش برف در گردنه های استان این احتمال وجود دارد که از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری شود.

حیدری با بیان اینکه رانندگان باید با سرعت مطمئنه و احتیاط کامل رانندگی کنند، افزود: باتوجه به شدت بارش‌ها احتمال آبگرفتگی در برخی جاده‌ها و یا ریزش کوه در مسیرهای کوهستانی وجود دارد.

رئیس پلیس راه کرمانشاه با تاکید بر اینکه اکنون تمام جاده‌های استان باز و تردد در آنها روان است، گفت: رانندگان در طول مسیر تردد خود با ماموران پلیس و راهداری همکاری لازم را داشته باشند.

حیدری با تاکید بر اینکه باید از سفرهای غیرضروری اجتناب کرد، اظهار داشت: رانندگی که قصد تردد در جاده‌های برون شهری را دارند باید از سالم بودن سیستم‌ گرمایشی، چراغ‌ها و برف پاکن خودرو اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه در چنین شرایط جوی رعایت فاصله طولی ضروری است، یادآور شد: در شرایطی که جاده‌ها لغزنده است، سرعت بالا و ترمزهای ناگهانی می‌تواند حادثه آفرین باشد.

رئیس پلیس راه کرمانشاه همچنین به احتمال وقوع پدیده مه گرفتگی در جاده‌های استان اشاره کرد و گفت: در صورت قرار گرفتن در مه با سرعت کم و چراغ‌های روشن رانندگی کنید و نکات ایمنی را نیز در نظر بگیرید.