سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 16 آذر 1398  ::  19:04   

چهار شهردار دیگر HDP برکنار شدند / 31 شهرداری HDP در کنترل حکومت

سرویس ترکیه – وزارت کشور ترکیه شهردارهای مرادیه، باشقلعه و اوزآلپ در استان وان را به همراه ایکی کوپرو در استان باتمان که همه وابسته به HDP هستند، برکنار کرد تا تعداد شهرداری های این حزب که توسط سرپرستان حکومتی اداره می شود به 31 برسد.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده، وزارت کشور ترکیه در حکمی یلماز شالان، شهردار مرادیه، یعقوب آلماچ، شهردار اوزآلپ و ارکان آچار، شهردار باشقلعه در استان های وان از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) را که چند روز پیش توسط نیروهای پلیس ترکیه به اتهام همکاری با گروه های تروریستی دستگیر کرده بودند، برکنار کرده و به جای آنان سرپرست حکومتی برای اداره این شهرداری ها منصوب کرده است.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده همزمان با برکناری این سه شهردار، وزارت کشور ترکیه در حکمی جداگانه عثمان کارابولوت، شهردار شهر ایکی کوپرو در استان باتمان وابسته به HDP را نیز به اتهام "عضویت در گروه های تروریستی" برکنار و به جای وی سرپرست تعیین کرده است.

به نوشته روزنامه ینی آکیت، آسیم کولاک فرماندار باشقلعه به جای ارکان آچار، عبدالقادر چلیک، فرماندار اوزآلپ به جای یعقوب آلماچ، ارکان سوار، فرماندر مرادیه به جای یلماز شالان و همچنین سینان آشچی، فرماندار منطقه بشیری در استان باتمان به جای عثمان کارابولوت، به عنوان سرپرست های این شهرداری ها تعیین شدند.

بدین ترتیب تعداد شهردارهای برکنار شده از شهردارهای وابسته به HDP به 31 شهرداری رسید.

HDP در انتخابات شهرداری های 31 مارس 2019 میلادی موفق به پیروزی در 70 حوزه انتخاباتی در مناطق شرق و جنوب شرق ترکیه شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#کردها