سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 16 آذر 1398  ::  19:17   

اردوغان:

ترکیه به درخواست ملت سوریه در آنجا حضور دارد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حضور نیروهای نظامی ارتش ترکیه در سوریه عنوان کرد: ما به درخواست ملت سوریه در آنجا حضور داریم.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در مراسم تشکیلات استانی حزب عدالت و توسعه (AKP) سخنرانی می کرد در بخشی از اظهارات خود با اشاره به حضور نیروهای نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «ترکیه در این اواخر در معرض بزرگترین تهدیدات و بزرگترین حملات در 17 سال گذشته بوده و هدف شماره یک این حملات و تهدیدات نیز آک پارتی است. در واقع سرنوشت ترکیه با سرنوشت حزب AKP به هم گره خورده است. کسانی که ترکیه را دوست داشته باشند ما را دوست دارند و کسانی که از ترکیه متنفر باشند از ما نفرت دارند. عملیات نظامی ارتش ترکیه در سوریه، عملیات مبارزه با تروریسم در داخل ترکیه و همچنین اقدامات استراتژیک ترکیه در دریای مدیترانه باعث به وجود آمدن نفرت شدید علیه ترکیه شده است. مهم تر از همه عملیات چشمه صلح است که در سوریه ادامه دارد. این روند در خصوص این که ترکیه از کجا به کجا آمده است بسیار مهم است. با هر کدام از رهبران جهان دیدار می کنیم همگی در پی نصیحت کردن ما برآمده و یا اعلام می کنند که چه زمانی از سوریه خارج خواهیم شد».

به نوشته خبرگزاری آناتولی، اردوغان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ما 911 کیلومتر مرز مشترک با سوریه داریم. 32 – 33 هزار کامیون سلاح و مهمات را برای چه کسانی به آنجا فرستادید؟ همه آنها برای تروریست ها فرستاده شده است و عجیب این است که آنان را "کردها" معرفی می کنند. چگونه می شود که این ها کرد می شوند؟ در آخرین نشست چهارجانبه نیز به رهبران کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس اعلام کردیم، تا زمانی که ملت سوریه به ما نگفته است "از شما تشکر نی کنیم، اکنون می توانید بروید" ما آنجا را ترک نخواهیم کرد. زیرا ما با تکیه بر توافقنامه آدانا در آنجا حضور داریم. به درخواست ملت سوریه در آنجا حضور پیدا کرده ایم. روند ادامه دارد. هیچ حرفی برای گفتن باقی نمانده است و حرفی برای گفتن هم نداشتند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#کردها
#سوریه