سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 19 آذر 1398  ::  22:51   

منابع مالی نیروهای کرد-عرب سوریه

سرویس جهان- سخنگوی ائتلاف مبارزه با داعش می گوید نیروهای کرد-عرب سوریه از فروش نفت خام میلیونها دلار درآمد دارند.

 

به گزارش کردپرس، همواره یکی از مسائل مهم در مورد نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از کردها و اعراب که بالغ بر 50000 نفر برآورد شده، منابع مالی آنها بوده است. نیروهای ائتلاف و آمریکا در سال های اخیر و تحت عنوان مبارزه با داعش حمایت های نظامی زیادی از نیروهای دموکراتیک سوریه کرده اند و واشنگتن هر سال در بودجه دفاعی خود مبالغی برای نیروهای شریک خود در سوریه که کردها مهمترین عنصر آن هستند اختصاص داده است.

اما مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف مبارزه با داعش، در گفتگوی اخیر خود که در سایت اندیشکده گروه بین المللی بحران منتشر شده جزئیات بیشتری از منابع مالی نیروهای کرد سوریه بیان کرده است.

او با اشاره به این که مهم ترین میدان های نفتی سوریه در اختیار نیروهای کرد این کشور است می گوید کردها میلیون ها دلار از منابع نفتی درآمد کسب کرده اند و فروش نفت یکی از مهم ترین منابع برای تامین هزینه های عملیات نظامی نیروهای کرد، اداره خودگردان در شمال سوریه و تامین و نگهداری از مجتمع هایی بوده که زندانیها در آن نگاهداری می شود.

البته وی اشاره کرد که بخشی از نیروهای امنیتی کرد سوریه مستقیما حقوق خود را از آمریکا دریافت می کنند. سخنگوی ائتلاف مبارزه با داعش برای نمونه اشاره می کند که آمریکا از طریق بودجه ای که کنگره این کشور اختصاص داده است حقوق زندانبانها را در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه می پردازد.

کاگینز همچنین اشاره کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه از طریق منابع دیگری نیز هزینه های خود را تامین می کنند.

سخنگوی ائتلاف مبارزه با داعش، به علت آنچه تغییر سیاست ها در مورد سوریه توصیف کرد، گفت که نیروهای ائتلاف مناطق مختلفی در شمال و شمال غرب سوریه مانند کوبانی، طبقا، رقه، کارخانه سیمان لافارژ و منبج و نیز پایگاه هوایی سارین را ترک کرده و اکنون در منطقه شرق سوریه با نیروهای دموکراتیک سوریه در حفاظت از پلها، زیرساخت های آب و برق و میدان های نفتی همکاری می کنند.

سخنگوی ائتلاف تاکید کرد که نیروهای این نهاد بین المللی کاری با حوادثی که در نوار شمالی سوریه می گذرد ندارند زیرا آنجا توافق هایی میان آمریکا، ترکیه و روسیه در مورد تحولات این منطقه در جریان است.

وی تاکید کرد که نیروهای ترکیه بویژه پهبادهای این کشور وارد منطقه شرق سوریه بویژه گذرگاه های مرزی میان سوریه و اقلیم کردستان نشده و اقدامی در راستای حمله هوایی به نیروهای کرد سوریه انجام نشده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ائتلاف مبارزه با داعش
#ترکیه
#نیروهای دموکراتیک سوریه
#آمریکا