سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 آذر 1398  ::  12:13   

اختصاص 100 هزار دلار برای آموزش روزنامه‌نگاران در اقلیم کردستان از سوی آمریکا

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سرکنسول آمریکا در اربیل از اختصاص بودجه‌ ای 100 هزار دلاری از سوی این کشور برای آموزش اهالی رسانه‌ در اقلیم کردستان خبر داد.
 

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از شبکه‌ تلویزیونی NRT استیون فِیگین سرکنسول ایالات متحده‌ آمریکا در اربیل در کنفرانسی خبری اعلام کرد که‌ کشور متبوعش نزدیک به‌ 100 هزار دلار برای آموزش حرفه‌ ای روزنامه‌ نگاران و اهالی رسانه‌ در اقلیم کردستان تخصیص داده‌ است.

استیون فیگین که ریاست «دفتر امور ایرانیان» وزارت خارجه آمریکا را در کارنامه‌ کاری دارد، افزود: از سوی آمریکا 94 هزار دلار به‌  مرکز مترو و سازمان سی. دی. او دو نهاد رسانه‌ ای در اقلیم کردستان پرداخت می شود تا در پروژه‌ آموزش چند روزنامه‌ نگار حرفه‌ ای طیف های مختلف در اقلیم کردستان و کرکوک و نینوا هزینه‌ شود.

وی افزود: اختصاص این بودجه‌ کمکی خواهد برای اطمینان خاطر یافتن از این که‌ روزنامه‌ نگاران طیف های مختلف بر اساس اصول اساسی و علمی آموزش دیده‌ اند.

سرکنسول آمریکا در اربیل تاکید کرد که‌ کشور متبوعش پایبند همکاری با سازمان های مدنی در اقلیم کردستان است تا صدای آن ها شنیده‌ شود و کمک به‌ این سازمان ها در اولویت سیاست های آمریکا است.