انتشار:  چهارشنبه 20 آذر 1398  ::  12:48   

نماینده‌ حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق:

جانشینی برای عبدالمهدی نیست و استعفای رئیس جمهور و انحلال مجلس، عراق را به آشوب می کشاند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یکی از نمایندگان حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق ضمن رد درخواست ها برای برگزاری انتخابات زود هنگام، تاکید کرد که‌ انحلال مجلس و استعفای رئیس جمهور در حالی که‌ جانشینی برای نخست وزیر مستعفی نیست، عراق را به‌ آشوب می کشاند.
 

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از دواروژ، احمد کنانی نماینده‌ فراکسیون فتح در مجلس عراق در گفتگو با یکی از شبکه‌ های تلویزیونی عراقی گفت: با دولت بر سر بازگشت آرامش و امنیت و برگزاری انتخابات زودهنگام به‌ توافق می رسیم.  ائتلاف فتح نیز مشکلی با انتخابات زودهنگام ندارد و با اصلاح قانون انتخابات و نامزدی شخصیت ها به‌ صورت انفرادی مشکلی نداریم.

وی خاطرنشان ساخت که‌ تمامی دولت های پیشین در عراق بر اساس رضایت طیف ها و نظام سهمیه‌بندی تشکیل شده‌ اند و هم اکنون نیز هر یک از فراکسیون ها به‌ دنبال کسب سهم خود هستند، به‌ همین دلیل هنوز هم برای نجات یافتن از نظام سهمیه‌بندی فرصت باقی است.

در مقابل این اظهارات، عماد باجلان نماینده‌ مجلس عراق از فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پاتی) تاکید کرد: تاکنون فراکسیون های سیاسی هیچ جانشینی برای عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی ندارند و لازم است وی به‌ عنوان نخست وزیر دولت پیشبرنده‌ امور به‌ انجام وظایف خود ادامه‌ دهد.

وی تصریح کرد: کردها در تشکیل دولت جدید عراق از حقوق خود کوتاه‌ نمی آیند و در مقابل نیز فراکسیون های شیعی نیز به‌ دنبال کسب سهم خود هستند و استعفای رئیس جمهور و انحلال مجلس نمایندگان، عراق را به‌ آشوب می کشاند.