انتشار:  چهارشنبه 20 آذر 1398  ::  18:10   

تشکیل سمینار مسئله کردها توسط علی باباجان پیش از تأسیس حزب جدید

سرویس ترکیه - علی باباجان، عضو موسس حزب عدالت و توسعه (AKP) و وزیر امور خارجه سابق ترکیه از برگزاری یک سمینار دو روزه پیرامون مسئله کردها در ترکیه پیش از تاسیس حزب جدید خود خبر داد.

به گزارش کردپرس، علی باباجان، عضو موسس حزب عدالت و توسعه (AKP) و وزیر امور خارجه سابق ترکیه که پس از جدایی از این حزب در حال تاسیس حزبی جدید در ترکیه هست، در راستای اقدامات خود برای تاسیس حزب جدیدش سمینار کردی در آنکارا ترتیب داد.

باباجان در گفتگو با روزنامه دیوار با اشاره به برگزاری این سمینار پیرامون مسائل کردی در ترکیه عنوان کرد: «با حضور 15 تن از کارشناسان مسائل کردی سمیناری در آنکارا ترتیب داده ایم. در این سمینار دو روزه، در روز اول پیرامون مسائل و مشکلات کردها در ترکیه و در دومین روز نیز در خصوص راه حل ها و پیشنهادات برای حل و فصل مسائل گفتگو صورت گرفت».

وی در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: «ما خواستار آمادگی کامل برای این راه هستیم. نمی خواهیم مانند اپوزیسیون موجود وارد دعوا و درگیری شویم. می خواهیم این راه را با ارائه پیشنهادات و راه حل ها برای مسائل موجود ترکیه آغاز کنیم. زمانی که پرسیده شد راه حل این مسئله چیست؟ ما باید آمادگی داشته باشیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها