سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 20 آذر 1398  ::  19:32   

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش:

وجود قرص های مخفی در خوراکی دانش آموزان/ منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم

سرویس آذربایجان غربی- عکس ها و ویدیوهایی از وجود قرص هایی مخفی در کیک های دانش آموزان در برخی مناطق کشور در فضای مجازی منتشر شده است و مدیرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن تایید خبراعلام کرد: منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم.

به گزارش کردپرس، روز گذشته عکس و ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن قرص‌هایی از نوع خواب آور و قرص برنج و ترامادول در میان کیک های خوراکی دانش آموزان که از بوفه مدرسه خريدارى کرده بودند، منتشر شد.

یکی از این ویدیوها مربوط به یکی از مدارس روستای زیوه در پیرانشهر آذربایجان غربی است، که در آن وجود قرص SHD یا همان ترامادول 50میلی گرم در داخل خوراكى که توسط  یکی از دانش آموزان از بوفه مدرسه خريدارى شده بود.

در این خصوص حسن ضیاءالدینی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش به فارس گفت: از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی این گزارش‌ها به ما رسیده و پیگیر هستیم.

او ادامه داد: وقتی این گزارش‌ها به ما رسید به وزارت بهداشت نامه زدیم ضمن اینکه حراست آموزش و پرورش برای پیگیری و هماهنگی بخش‌های مربوط در جریان قرار گرفت.

 ضیاءالدینی افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشتیم.

 مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این کیک‌ها بسته بندی کارخانه‌ها را داشته است، تصریح کرد: منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم.

به گزارش کردپرس، این ماجرا در فضای مجازی کاربران را نگران کرده است و به دنبال آن اعلام شد که آموزش و پرورش بخشنامه‌ای را در این رابطه به مدارس ابلاغ کرده است.

اما ساعتی بعد کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرآنلاین این موضوع را تکذیب کرد، گفت: اصلا چنین چیزی بخشنامه نشده است و احتمالا بعضی افراد در فضای مجازی دنبال مسائل خاصی هستند و این موضوع ربطی به تولید کیک و ویفر و کارخانجات و صنایع غذایی ندارد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت تاکید کرد: موضوع از اساس شایعه و کذب است و نه چنین چیزی مقدور است و نه چنین بخشنامه ای وجود خارجی دارد.