انتشار:  چهارشنبه 20 آذر 1398  ::  20:24   

عصر امروز چهارشنبه؛

ساخت سری دوم سریال «نون خ » در کرمانشاه آغاز شد

سرویس کرمانشاه ـ تولید و ساخت سریال «نون خ» در روستای «پریان» بخش «دینور» از توابع شهرستان صحنه استان کرمانشاه عصر چهارشنبه به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش کردپرس، تولید و ساخت سریال «نون خ» در روستای «پریان» بخش «دینور» از توابع شهرستان صحنه استان کرمانشاه عصر چهارشنبه به صورت رسمی آغاز شد.

مجید زین الدینی؛ مدیر شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه ساخت این سریال گفت: این سریال می‌تواند فرهنگ مردم کرد را به خوبی به همه کشور معرفی کند.

وی بر ادامه تولید سریال نون خ برای فصل های آینده هم تاکید کرد و افزود: این سریال برکات زیادی برای مردم کرمانشاه دارد و آقای آقاخانی حتما تولید این سریال را در مراحل بعدی طراحی کند.

مدیر شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: شبکه اول سیما در نظر دارد برای به تصویر کشیدن تاریخ و پیشینه فرهنگی مردم کرمانشاه، چند مستند را از این استان تهیه و پخش کند.

زین الدینی تاکید کرد: سریال نون خ به کارگردانی «سعید آقاخانی» و نویسندگی «امیر وفایی» است نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. نون خ مخفف نقش سعید آقاخانی در این سریال (نورالدین خانزاده) است.

مدیر شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: بازیگرانی از جمله سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، علی صادقی، هومن حاجی عبداللهی، نعیمه نظام دوست، سیروس میمنت، شیدا یوسفی، صبا ایزدپناه و هدیه بازوند در فصل اول این سریال در نوروز ۹۸ به ایفای نقش پرداختند.