انتشار:  پنج‌شنبه 21 آذر 1398  ::  13:40   

شرط آمریکا برای خروج از سوریه

سرویس جهان- وزیر دفاع آمریکا گفت زمانی که نیروهای محلی(نیروهای کرد-عرب) سوریه بتوانند به طور کامل داعش را کنترل کنند نیروهای آمریکا سوریه را ترک می کنند.

 

به گزارش کردپرس، مارک مایلی ریس ستاد مشترک ارتش آمریکا و مارک اسپر وزیر دفاع این کشور در جلسه کمیته نیروهای مسلح کنگره به بیان سیاست و استراتژی آمریکا در سوریه پرداختند.

به نوشته سایت وزارت دفاع آمریکا، مارک مایلی هشدار داد اگر آمریکا هم اکنون سوریه را ترک کند داعش خواهد توانست بین 6 تا 12 ماه توان خود را بازیابد و به خطری جدی تبدیل شود.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز گفت در حال حاضر حدود 600 تن از ینروهای آمریکا در سوریه حضور دارند و این تعداد قبل از دستور ترامپ برای خروج نیروها از سوریه حدود 1000 تن بود.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به این که این کشور جنگجوهای کرد-عرب را برای مقابله با داعش تعلیم نظامی داده است، پیرامون زمان خروج کامل نیروهای آمریکا از سوریه گفت: زمانی که احساس کنیم به نیروهایی که آموزش داده ایم اعتماد می کنیم و یا این که نیروهای امنیتی و پلیس این مناطق توانایی روبه رو شدن با حملات احتمالی داعش را دارند، از سوریه خارج می شویم.

هم وزیر دفاع و هم رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کردند که قبل از دستور ترامپ برای خروج نیروهای این کشور از دو منطقه گری سپی و سری کانی در شمال سوریه که هدف حمله ترکیه در ماه اکتبر قرار گرفتند، آماده خروج از این منطقه بودند زیرا آنها مطمئن بودند دستور حمله ترکیه به نیروهای کرد صادر شده بود و آنها نمی خواستند جان 28 نظامی آمریکا را که در این منطقه مستقر بودند به خطر بیاندازند.

اسپر و مایلی تاکید کردند که اکنون بیشتر تجمع نیروهای آمریکا در پایگاه تنف است و از این پایگاه مسئله محافظت از چاه های نفت سوریه را دنبال می کنند.

وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش آمریکا در ادامه گفتند که نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها و نیروهای آمریکا در حال حاضر خارج از منطقه امن ایجاد شده توسط ترکیه در شمال سوریه هستند اما به همکاری با هم خارج از این منطقه ادامه می دهند.

آنها تاکید کرد به نیروهای کرد برای محافظت از زندانیان داعش اطمینان دارند. این دو مقام ارشد آمریکایی به اعضای کمیته نیروهای مسلح کنگره گفتند که اکنون نیروهای کرد سوریه کنترل 24 زندان را که زندانیان داعشی در آن به سر می برند در دست دارند.

آنها همچنین تاکید کردند به تعهد خود نسبت به همکاری با شرکای خود در عراق و سوریه پیرامون مبارزه با داعش ادامه می دهند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها
#داعش
#مارک اسپر
#مارک مایلی