سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 22 آذر 1398  ::  18:02   

پرداخت دستمزد سه شرکت نفتی خارجی در اقلیم کردستان به تعویق افتاد

سرویس جهان- به دنبال اعلام تعویق پرداخت دستمزد دو شرکت گولف کی ستون و جنل انرژی از سوی دولت منطقه ای اقلیم کردستان عراق، شرکت دی ان او نروژ هم از تعویق پرداخت دستمزدش خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، دو شرکت جنل انرژی  و گ.لف کی ستون که در لندن به ثبت رسیده و سالهاست در اقلیم کردستان مشغول استخراج نفت خام هستند، روز گذشته از تعویق پرداخت دستمزدشان از سوی دولت اقلیم کردستان به مدت یک ماه خبر دادند.

امروز هم شرکت دی ان او نروژ در اطلاعیه ای که برای رویترز فرستاده از تعویق پرداخت دستمزد این شرکت از سوی اربیل خبر داده است.

این شرکت ابراز امیدواری کرده است که دولت اقلیم کردستان در ماه آینده میلادی دستمزد ماه های آگوست و سپتامبر این شرکت را پرداخت کند.

قبل از حمله داعش به اقلیم کردستان در سال 2014، بیش از 50 شرکت نفتی خارجی در اقلیم کردستان مشغول استخراج نفت خام و گاز طبیعی بودند که به دنبال حمله این گروه تروریستی تعداد شرکت های فعال در اقلیم کردستان که به صورت مشارکت در تولید با این منطقه خودمختار کردی همکاری می کنند کاهش یافت.

به دنبال حمله داعش و کاهش قیمت نفت و نیز قطع بودجه اقلیم کردستان از سوی بغداد از سال 2014 تا 2018، اقلیم کردستان بارها پرداخت دستمزد شرکت های خارجی را به تعویق انداخت اما از سال 2018 تاکنون پرداخت ها منظم تر شده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کردها
#نفت