سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 23 آذر 1398  ::  01:12   

تداوم حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- ارتش ترکیه پس از حمله هوایی به مناطق مسکونی در سیدکان اقلیم کردستان، این مناطق را هدف حملات توپخانه قرار داد.

به گزارش کردپرس، جنگنده های ارتش ترکیه از بامداد جمعه 22 آذر/ 13 دسامبر، اقدام به گشت زنی بر فراز آسمان برخی مناطق اقلیم کردستان به ویژه منطقه سوران در استان اربیل کرده و روستای خلیفان واقع در منطقه سیدکان از توابع سوران در این استان را هدف حملات هوایی قرار دادند.

احسان چلبی بخشدار سیدکان در این مورد به شبکه تلویزیونی روداو گفت که در حملات هوایی ارتفاعات کانی دیزان و سرزراران در خلیفان به شدت هدف قرار گرفته و به پوشش گیاهی این مناطق آسیب وارد شده است.

وی افزود که پس از این حملات، توپخانه ارتش ترکیه نیز همان مناطق بمباران شده را هدف قرار داده و تکرار این حملات موجب بروز اضطراب و نگرانی میان ساکنین شده و برخی از افراد خانه های خود را ترک و از این منطقه خارج شده اند.

همچنین گفت که این مناطق دو سال است که بدون وقفه هدف حملات ترکیه قرار گرفته اند، اما این اولین بار است که مناطق مسکونی مستقیما هدف قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که حملات هوایی ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان تحت عنوان هدف قرار دادن پ.ک.ک، از سال های قبل صورت گرفته و طی دو سال مذاکرات صلح میان ترکیه و کردهای این کشور متوقف شد؛ اما با شکست مذاکرات در 2015 این حملات بار دیگر با شدت از سرگرفته شده و روزانه مناطق مسکونی اقلیم هدف حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه قرار گرفته و تاکنون ده ها شهروند اقلیم در این حملات جان باخته و مجروح شده و همچنین بیش از 450 روستای اقلیم نیز به دلیل نابودی زیر ساخت های ضروری در اثر بمباران، تخلیه و خالی از سکنه شده است.