انتشار:  پنج‌شنبه 12 دی 1398  ::  16:33   

صلاح الدین دمیرتاش:

آک پارتی از اکنون بازنده انتخابات است

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات ۲۰۲۳ ترکیه عنوان کرد: حزب آک پارتی از اکنون بازنده انتخابات است.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در گفتگوی اختصاصی خود از زندان با خبرگزاری A3 هابر ترکیه عنوان کرد: «در زندان های ترکیه صدها زندانی بیمار که در آستانه مرگ قرار گرفته اند حضور دارند. هرچند جریان های سیاسی و مدنی هوشیار در برهه ای از زمان ها این موضوع را مطرح می کنند ولی متاسفانه تمامی این اقدامات ناکافی است. حمایت کامل افکار عمومی از این موضوع یک وظیفه انسانی است. من از اقدامات کمیسیون حقوق بشر ترکیه تشکر میکنم ولی حرکت اصلی را در این خصوص افکار عمومی باید انجام دهد».

دمیرتاش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در یک رژیم تک فردی بدون قانون‌ اساسی هدف قرار گرفتن تمام بخش های جامعه نباید زیاد تعجب آور باشد. هر فردی و یا سازمانی که با تک فرد بیعت نکند حتی اگر وابسته به حزب عدالت و توسعه (AKP) هم باشد هدف قرار خواهد گرفت. تا زمانی که این رژیم سرکوب گر و اعجوبه تغییر نکرده و به جای آن یک حکومت دموکراتیک به وجود نیامده است هر کس تحت فشار و تهدید خواهد بود. زمانی که چیزی تحت عنوان قانون، دستگاه قضا و حقوق باقی نمانده است چه کسی از کجا می تواند انتظار عدالت داشته باشد؟».

دمیرتاش در ادامه با اشاره به انتخابات ترکیه عنوان کرد: «انتخابات ترکیه پیش از سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد. زیرا کشور با این وضعیت نمی تواند تداوم داشته باشد. اقتصاد از بین رفته است. عدالت نابود شده است، بیکاری به حد بسیار بالایی رسیده است، ظلم به خیابان ها کشیده شده است و ترکیه با یک فروپاشی روبه رو است. انتخابات زودهنگام برگزار خواهد شد ولی چیزی که اهمیت دارد طرح یک حکومت آلترناتیو دموکراتیک، معقول و قوی است. اگر یک ائتلاف بزرگ دموکراتیک به وجود آید، آک پارتی چاره ای به جز رفتن به انتخابات نخواهد داشت. زیرا چنین ائتلافی هم مبارزه را توسعه می دهد و هم امید ملت را. آک پارتی از اکنون بازنده انتخابات است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها