انتشار:  دوشنبه 23 دی 1398  ::  14:45   

نگرانی استرالیایی ها از دچار شدن به سرنوشت کُردهای سوریه

سرویس جهان- نشریه این سیکستی استرالیا نوشت: استرالیا در بسیاری از سیاست های خود از آمریکا پیروی می کند اما از این نگران هستیم که این کشور روزی ما را نیز مانند کردهای سوریه رها کند.

به گزارش کردپرس، نشریه این سیکستی استرالیا که دارای یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی این کشور است در یادداشتی به بررسی میزان وابستگی این کشور به آمریکا پرداخته است.

نویسنده یادداشت این نشریه می گوید در واقع استرالیا در بسیاری از موضعات جهانی، بدون چون و چرا از آمریکا تبعیت می کند اما با توجه به قدرتمندتر شدن چین ممکن است این مسئله به ضرر کشور تمام شود و آمریکا استرالیا را در مقابل چین قدرتمند تنها بگذارد.

این نشریه با یادآوری حمله ماه اکتبر ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه و دادن چراغ سبز برای انجام عملیات نظامی ترکیه از سوی آمریکا نوشت: در ماه اکتبر 2019 یک اتفاق شوک آور افتاد و دونالد ترامپ علیرغم دوستی با کردها، فرش را از زیر پایشان بیرون کشید در حالی که کردها وفادارترین متحد آمریکا در سوریه بودند.

این نشریه در ادامه اشاره کرد که کردها نه تنها بیشترین قسمت مبارزه با داعش را به همراه آمریکا در سوریه انجام دادند بلکه 11000 تن از نیروهای خود را نیز در این راه از دست دادند.

این سیکستی در ادامه به نگرانی استرالیایی ها از تکرار خیانت آمریکا اشاره کرده و گفته است در حالی که چین در منطقه ما هر روز دارد قدرتمندتر می شود ما از این نگران هستیم به سرنوشت کردهای سوریه دچار شویم و ایالات متحده به ما نیز خیانت کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ترکیه
#استرالیا
#آمریکا