انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  11:21   

رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه در گفتگو با کردپرس:

شهروندان از خرید گوشت های سلاخی شده در پیاده روها خودداری نکنند/ قیمت گوشت در تمامی قصابی های کرمانشاه ثابت است

سرویس کرمانشاه ـ رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه گفت: در برخی از مناطق شهر کرمانشاه، بعضی از افراد اقدام به سلاخی گوسفند زنده و فروش آن می کنند که این امر خارج از بحث غیرقانونی بودن، از نظر بهداشتی نیز برای سلامت شهروندان خطرناک می باشد.

محمدرضا آمویی در گفتگو با خبرنگار کردپرس افزود: در حال حاضر توازن خاصی بین عرضه و تقاضای گوشت قرمز در سطح استان کرمانشاه داریم.

رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه گفت: در مواقعی هم که میزان عرض و تقاضا با هم تقارن نداشته اند، سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه و دیگر ادارات مربوطه با توزیع گوشت یخی و یا وارداتی کمک شایانی به رفع این مشکل کرده اند.

آمویی در ادامه بیان کرد: در برخی از مناطق شهر کرمانشاه، بعضی از افراد اقدام به سلاخی گوسفند زنده و فروش آن می کنند که این امر خارج از بحث غیرقانونی بودن، از نظر بهداشتی نیز برای سلامت شهروندان خطرناک می باشد.

رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه افزود: از اداره کل دامپزشکی و نیز سازمان تعزیرات درخواست داریم که این است از سلاخان در سطح شهر را برای حفظ سلامت جامعه جمع آوری کنند.

آمویی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد قصابی های سطح کرمانشاه جوابگویی شهروندان است.

رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه عنوان کرد: برخی از قصابی های سطح شهر کرمانشاه متاسفانه تخلف هایی همانند اقدام سندان مرغ با گوشت چرخ کرده می کنند که این کار یک جرم محرز محسوب می شود و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: قیمت گوشت قرمز در سطح کرمانشاه در تمامی قصابی ها یک نرخ ثابت و مساوی دارند و هیچ قصابی نمی تواند قیمت گوشت خود را تغییر دهد.