سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  11:39   

در گفت و گو با کردپرس مطرح شد:

امداد رسانی به 290 مسافر گرفتار در برف آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- معاون امداد و نجات هلال احمر آذربایجان غربی از امدادرسانی به ۲۹۰ مسافر در راه مانده در ۲۴ ساعت گذشته  در محورهای برفی استان خبر داد.

 رضا مسافر در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: با بارش برف و کولاک در محورهای ارتباطی استان، تیم های امداد و نجات به مناطق مورد نیاز اعزام شدند.

او ادامه داد: شب گذشته ۸۰ خودروی گرفتار در برف رهاسازی شدند و به ۲۹۰ مسافر امدادرسانی انجام گرفت که در محور تکاب- مایین بلاغ 30 دستگاه خودرو و در محور ارومیه به اشنویه نیز ۳۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف، توسط تیم های عملیاتی رهاسازی شدند.

 مسافر با اشاره به حضور 10 تیم امداد رسانی گفت: ۲۰ تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر این استان با آغاز بارندگی‌ها امروز، دوشنبه در نقاط مختلف استان آماده امدادرسانی به مسافران و در راه‌ماندگان است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با بیان اینکه همچنین ۱۷ اکیپ پشتیبان سازمان جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی نیز در حالت آماده‌باش قرار دارند اظهارداشت: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها، رانندگان باید زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به همراه داشته باشند.

او اضافه کرد: هفت پایگاه امداد و نجات در محورهای ارومیه، چالدران، اشنویه ارومیه-سرو، تکاب، ارومیه-سیلوانا و سردشت مستقر بودند و به مسافران خدمات رسانی می کردند

مسافر با تاکید بر اینکه شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند افزود: امدادرسانی در سوانح جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیر چرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.