انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  12:06   

سنندج میزبان مرحله مقدماتی رقابت های «گردان گود» قهرمانی کشور

سرویس کردستان- مرحله مقدماتی مسابقات قویترین مردان زورخانه تحت عنوان "گردان گود" قهرمانی کشور با حضور مدعیان قهرمانی و نمایندگان مناطق هفت گانه در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، مرحله مقدماتی دومین دوره رقابت های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمانی بزرگسالان کشور روز پنجشنبه 26 دی ماه در سنندج برگزار می شود.

با اعلام فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور این رقابت ها با هدف رشد و توسعه ورزش های زوخانه ای و پهلوانی در میان افراد جامعه، جذاب سازی، ایجاد رقابت سالم در میان جوانان، الگو سازی رقابت های ملی با اولویت قراردادن جنبه های پهلوانی و اخلاقی در سه مرحله منطقه ای، مقدماتی کشوری و مرحله نهایی کشوری برگزار می شود و مراحل مختلف این مسابقات ضمن تهیه و تولید توسط فدراسیون در ایام تعطیلات نوروز برای مخاطبان و علاقمندان به این ورزش اصیل و ایرانی از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

مرحله منطقه ای این رقابت ها در بخش قهرمانی منطقه چهار آذرماه در شهر سنندج برگزار شد و در پایان نفرات برتر این منطقه به مرحله مقدماتی صعود کردند.

مرحله مقدماتی دومین دوره رقابت های "گردان گرد" با حضور بیش از 90 ورزشکار برتر مناطق هفت گانه در دو نوبت صبح و عصر روز پنجشنبه 26 دی ماه در سالن آزادی شهر سنندج برگزار می شود.

نفرات شرکت کننده در دومین دوره رقابت های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" در آیتم های سنگ و شنای سوئدی، کباده و میل گیری، سنگ گیری ایستاده، گذاشتن میل روی سکو، میل تعادلی و زورآزمایی(کشتی پهلوانی) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنی است، از میان نفرات برتر مرحله مقدماتی 32 نفر به رقابت های نهایی راه پیدا می کنند تا با رقابت در این مرحله قویترین مرد زورخانه کشور مشخص شود.

مرحله نهایی این رقابت ها بهمن ماه سال جاری در شهر شیراز برگزار و پس از تهیه و تدوین از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام تعطیلات نوروز برای علاقمندان به این رشته پخش خواهد شد.

تیم استان کردستان با 10 ورزشکار با سرپرستی بهنام بهاری و مربیگری سالار رنگ آمیز در این دوره از رقابت ها حضور پیدا کرده است.

امید مرادی، کاوه فقیه سلیمانی، ایوب احمدزاده، ابراهیم عظیمی، میلاد زندی، حامد نصیری، آکو نصرتی، کیوان ساعد، پویا محترمه و کاوان عالیانی نفرات تیم استان کردستان در این دوره از رقابت ها را تشکیل می دهند.