سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  12:51   

سرمای هوا در آذربایجان غربی ادامه دارد/ چالدران ۱۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با خروج سامانه بارشی از استان تدوام هوای سرد تا پایان هفته جاری پیش بینی می شود.

مهدی صابری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی بیانگر خروج سامانه بارشی از جو استان بوده و تا اواخر هفته جوی آرام و بدون بارندگی همراه با مه صبحگاهی و استمرار هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه دمای مرکز استان در شب گذشته به ۱۱ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید، افزود: چالدران با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بود.

صابری ادامه داد: با استقرار سیستم پرفشار، ریزش هوای سرد به استان از روز گذشته شروع شده ولی از اوازر هفته دما افزایش نسبی می‌یابد و از شدت سرما تا حدودی کاسته می‌شود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش در سردشت با ۱۴ میلی‌متر گزارش شد و ارومیه نیز هشت میلی‌متر بارش برف داشت.

به گزارش کردپرس، با بارش برف، برودت هوا و ایجاد یخبندان امروز برخی از مدارس ۱۰ منطقه آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی تعطیل شد.