انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  13:55   

تعویق مسابقات لیگ برتر بسکتبال بانوان به علت مشکل سالن در سنندج!

سرویس کردستان- کردستان همواره از نبود سالن مناسب و استاندارد برای استفاده در زمینه های ورزشی، فرهنگی و ... به عنوان یک استان فرهنگی رنج برده است و مسئولان تنها به به دست آوردن عناوین و القاب مختلف برای استان اکتفا کرده و قدمی برای رفع نواقص و کمبود امکانات شهر برنداشته اند. مشکل سالن در سنندج امروز منجر به تعویق یک مسابقه از لیگ برتر بسکتبال بانوان شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، کردستان از نبود سالن استاندارد در زمینه های ورزشی، فرهنگی و ... رنج می برد و هنوز مسئولان نتوانسته اند به کمبود آن پی ببرند و برایش چاره ای بیندیشند. همان یک سالن 6 هزار نفره 22 گولان را هم برای کردستان در نظر گرفته اند از سال 84 تاکنون در دست ساخت است و پس از گذشت بیش از 14 سال هنوز نتوانسته تکمیل شود و بتواند به داد ورزشکاران این استان برسد. امروز به دلیل همین نبود یک سالن ورزشی مناسب یک مسابقه از هفته دهم لیگ برتر بسکتبال بانوان، ۲۴ ساعت به تاخیر افتاد.

مسابقه تیم‌های بسکتبال بانوان خانه بسکتبال کردستان و آویژه مشهد به علت مشکل سالن کردستان، یک روز دیرتر از سایر مسابقات این هفته برگزار می‌شود که بر اساس آن هفته دهم لیگ برتر بسکتبال بانوان پنجشنبه ۲۶ دی برنامه ریزی شده است و مسابقه کردستان جمعه ۲۷ دی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، شهر سنندج تنها یک سالن ورزشی برای برگزاری مسابقات دارد که هم در آن مسابقه ورزشی برگزار می شود هم کنسرت موسیقی و هم مراسمات فرهنگی. تاکنون کنسرت های موسیقی تعدادی از خوانندگان شهیر ایران در این سالن برگزار شده که تنها کمردرد ناشی از نبود جای مناسب برای نشستن، برای حضار باقی مانده و لذتی از موسیقی و خواننده ای که شاید سال ها انتظار حضور او را در کردستان داشته اند نبرده اند و ترجیح داده اند خود آلبوم های خواننده مورد علاقه شان را تهیه کنند و به آن در  همن خانه خود گوش جان بسپارند.

نکته قابل تامل این است که این شهر به عنوان شهر خلاق موسیقی امسال در یونسکو ثبت شده است و مسئولان مربوطه بدون توجه به امکانات مورد نیاز چنین شهری، تنها به رایزنی درباره ثبت ان پرداخته اند و تاکنون قدمی برای تغییر چهره شهر به شهر خلاق موسیقی برنداشته اند!