انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  14:22   

مجله اسپکتاتور:

نیروهای کرد-عرب سوریه به تاکتیک گریلایی روی آورده اند

سرویس جهان- نشریه اسپکتاتور که گزارشی از وضعیت کردها در شمال سوریه تهیه کرده، نوشت: کردها به روسیه که اکنون جای آمریکا را در شمال سوریه گرفته اعتماد ندارند و به جنگ گریلایی برای مقابله با نیروهای ارتش ترکیه روی آورده اند.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای روسیه بعد از خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه و حمله ترکیه به این منطقه در ماه اکتبر 2019، در نوار شمالی سوریه مستقر شده اند. برخی نیروهای روسی در پایگاه هایی که قبلا در اختیار آمریکا بود مستقر شده اند. ترکیه در حمله ماه اکتبر دو منطقه مهم مرزی شمال سوریه به نام های گری سپی و سری کانی را که تحت کنترل نیروهای کرد-عرب سوریه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه بود تصرف کرد.

نشریه اسپکتاتور آمریکا به تازگی گزارشی میدانی از وضعیت کردها در شمال سوریه تهیه کرده است. این مجله آمریکایی نوشت درست است که اوضاع نسبت به قبل فرق کرده و نیروهای روسی به جای آمریکا خلاء امنیتی را پر کرده اند اما نیروهای کرد سوریه بر خلاف توافق ترکیه-آمریکا و ترکیه- روسیه نوار شمالی سوریه را ترک نکرده اند بلکه شیوه حضور خود در این منطقه را تغییر داده اند.

این نشریه در گزارش خود اشاره کرده است که نیروهای کرد سوریه دیگر از لباس و یا یونیفرم نظامی خود استفاده نمی کنند. آنها اکنون لباس شهروندان عادی را به تن دارند و سلاح های سبک و حتی تانک های خود را پنهان کرده اند.

این نشریه نوشت: کردهای سوریه اکنون به تاکتیک های جنگ گریلایی برای مقابله با ترکیه روی آورده اند.

این مجله همچنین درباره حضور روسیه در مناطق کردنشین سوریه نوشت: کردها به مسکو اعتماد ندارند زیرا این کشور در سال 2018 راه را برای حمله ترکیه به منطقه کردنشین عفرین در شمال غرب سوریه باز کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#روسیه