انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  15:31   

اطلاعیه پایانی اولین نشست شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در اولین نشست شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان تصمیم به تشکیل کمیته ای برای تغییر و تصویب اساسنامه حزب گرفته شد.

به گزارش کردپرس، اعضای جدید شورای 124 نفره رهبری اتحادیه میهنی کردستان که در کنگره چهارم حزب انتخاب شدند، امروز سه شنبه 24 دی / 14 ژانویه، اولین نشست خود را در شهر سلیمانیه برگزار کردند.

در اطلاعیه پایانی این نشست آمده که مصطفی چاورش به عنوان مسن ترین عضو شورا ریاست موقت آن را بر عهده داشته است و طی آن مسائل مربوط به برگزاری کنگره چهارم حزب و دستاوردها و تصمیمات اتخاذ شده در کنگره بررسی شده است.

این اطلاعیه اعلام کرده که اعضای شورای رهبری تصمیم گرفته اند که:

1-بنا به تصمیمات کنگره کمیته ای برای بازبینی و تغییر اساسنامه حزب که در کنگره به تصویب رسید تشکیل شود.

2-تمامی ارگان و نهادها و تشکیلات اتحادیه میهنی به صورت عادی اداره امور خود را تا زمانی که ساختار جدید حزب از سوی شورای رهبری، تعیین و پیاده می شود، ادامه می دهند.

3-پایان رسمی این نشست بعد از تغییر و تصویب نهایی اساسنامه حزب، اعلام می شود.

این در حالی است که قرار بود در این نشست رئیس شورای رهبری تعیین و در مورد نظام رهبری و شخص اول اتحادیه میهنی نیز تصمیم گیری شود.

در حال حاضر 50 تن از اعضای شورای عمومی رهبری اتحادیه میهنی از اعضای پیشین این شورا هستند و با وجود اینکه طبق اساسنامه می بایست تعداد اعضای آن 121 تن باشد، اما در کنگره 121 تن از طریق رای گیری انتخاب شده و برهم صالح رئیس جمهور عراق، ریواز فایق رئیس پارلمان کردستان و قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان، بدون رای گیری به عنوان عضو شورا انتخاب شده اند و اکنون شمار اعضا به 124 تن رسیده است.

کنگره چهارم اتحادیه میهنی کردستان پس از بارها تعویق در نهایت شنبه 21 دسامبر 2019 آغاز شده و با وجود اینکه قرار بود طی دو روز پایان یافته و رهبری حزب و  اعضای شورای رهبری انتخاب شوند، اما رای گیری برای انتخاب اعضای شورای عمومی رهبری در کنگره تا روز چهارشنبه ادامه یافته و کنگره روز پنج شنبه با اعلام نام برندگان این رای گیری پایان یافت.