انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  16:15   

«سیروان» در انتظار خروج از بن بست

سرویس ایلام - فرماندار سیروان خروج شهرستان سیروان از بن‌بست جغرافیایی را مهم ترین خواسته مردم این منطقه دانست و گفت: این مهم با ایجاد و توسعه راه‌های بین شهری محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جواد رحیمی‌مقدم اظهار داشت: احداث جاده کوهدشت لرستان - سیروان و تکمیل پروژه قاضی خان - بدره ( که از طرف سیروان طرح کامل شده و باید از سمت بدره اتمام یابد) تا حدود بسیار زیادی در خروج سیروان از بن‌بست تاثیر دارد.

وی افزود: همچنین جاده بخش کارزان تا مرکز شهرستان در لومار نیاز به تعریض دارد که با این اقدام علاوه بر تسهیل و روان سازی تردد، میزان تصادف‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

فرماندار سیروان با بیان اینکه سه راهی کارزان یکی از نقاط آسیب‌پذیر استان در بروز تصادفات رانندگی است، یادآور شد: ایجاد تقاطع غیر هم‌سطح در سه راهی کارزان (تقاطع ارتباطی شهرستان‌های سیروان، چرداول و ایلام ) برای کاهش تصادف‌ها در این سه راهی ضروری است.

رحیمی‌مقدم زمینی کردن فیبر نوری شهرستان سیروان، اتصال فیبر نوری و برق شهرستان به مرکز استان را از دیگر دغدغه‌ها و نیازهای موجود در این شهرستان برشمرد که انجام آن نیازمند همکاری دستگاه‌های مربوطه است.

وی در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: تکمیل فاز دوم پروژه پمپاژ آب سد سیمره برای تامین آب اراضی کشاورزی از مطالبه‌های مهم مردم این شهرستان است که فاز اول این طرح تا منطقه زنگوان ایجاد شده است و طبق برنامه فاز دوم آن باید تا اراضی زراعی و باغی بخش کارزان امتداد یابد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#فرماندار سیروان، رحیمی مقدم
#خروج از بن بست
#سیروان
#توسعه جاده