انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  17:47   

دست و دل بازی کمیسیون تلفیق در تعیین وام ازدواج سال آینده؛ ازدواج 50 میلیونی

سرویس ایران- نمایندگان مجلس عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده ظاهرا در مورد اختصاص وام قرض الحسنه ازدواج دست و دل باز شده اند و بر اساس اعلام اعضای این کمیسیون در گفت و گو با خبرگزاری های مختلف این وام از 30 میلیون تومان فعلی برای هر یک از زوجین به 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش کُرد پرس، هر چند نمایندگان اعضای این کمیسیون هر کدام برای اعلام خبر از دیگری سبقت گرفته و سعی کرده اند از طریق رسانه های همسو با خود اعلام کننده خبر باشند، اما، موانع زیادی بر سر راه این افزایش وجود دارد. اولا بانک مرکزی و بانک ها به این راحتی زیر بار این افزایش نمی روند، دوما دولت هم چندان موافق آن نیست و سوما به دلیل بار مالی زیادی که دارد احتمالا با مخالفت شورای نگهبان هم روبرو می شود.

از آن گذشته، با این افزایش شاهد سخت گیری بیش از پیش بانک ها در پرداخت وام ازدواج و افزایش صف دریافت این تسهیلات هم خواهیم بود. به هر حال اما تا اینجای کار ظاهرا نماینده های عضو کمیسیون تلفیق بودجه به این نتیجه رسیده اند این افزایش تصویب شود و البته بلافاصله و با عجله هم از سوی همه آنها به نوعی رسانه ای شود. موسم انتخابات است دیگر....