انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  17:49   

استاندار آذربایجان غربی؛

مشکلات ماشین خوابان آذربایجان غربی در تهران رفع شود

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران دستگاه های اجرای استان جهت رفع مشکلات هم استانی های ماشین خواب در تهران، اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش کردپرس، محمد مهدی شهریاری در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلف برخی از هم استانی هایمان، شهر و روستای خود ترک و به تهران مهاجرت کرده و با پدیده ماشین خوابی در تهران رو به رو شده اند.

او  افزود: این افراد به دلیل بالا بودن هزینه های اسکان بعد از کار و فعالیت روزانه، در خودرو شب را به صبح می گذرانند و این مسئله موجب بروز مشکلات فراوانی برای آنان شده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در گفتگو با تعدادی از این افراد متوجه شدیم که با همراهی و پیگیری مدیران دستگاه های اجرایی استان بسیاری از مشکلان آنان قابل حل است وبا رفع این مشکلات، می توان آنان را به موطن خود بازگرداند.

شهریاری تاکید کرد: دستور صریح برای رفع موانع مشکلات آنان صادر شده و از مدیران دستگاه های اجرای استان خواسته می شود تا جزیره ای عمل نکنند و در همکاری و هم فکری با یکدیگر مشکلات مردم را بر طرف نمایند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود در خصوص تصویب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان بیان کرد: امیدواریم اجرای این سند بتواند در ارتقای وضعیت و جایگاه زنان در جامعه، تحکیم بنیان خانواده، شرایط حضور بیشتر زنان در فعالیت های سیاسی اجتماعی و فرهنگی موثر واقع شود.

 شهریاری تاکید کرد: در اجرایی شدن سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان،  ضروری است وظایف دستگاه های اجرایی بطور کامل مشخص و دستگاه های نظارتی نیز در اجرای مصوبات آن نظارت ویژه داشته باشند