سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 دی 1398  ::  11:22   

سفر وزیر خارجه قطر به بغداد برای بررسی کاهش تنش در منطقه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه قطر برای بررسی آخرین تحولات منطقه و راه های کاهش تنش و آرام ساختن وضعیت کنونی آن با مسئولان عراقی، وارد پایتخت این کشور شد.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری رسمی عراق (واع) پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در خبری فوری اعلام کرد که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در یک سفر رسمی وارد شهر بغداد، پایتخت این کشور شده است.

دقایقی پیش از آن نیز شبکه خبری الجزیره قطر به نقل از منابع آگاه گزارش داد که وزیر خارجه این کشور برای بررسی آخرین تحولات منطقه راهی پایتخت عراق شده است.

این در حالی است که احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق شامگاه یک شنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور ضمن اعلام این که آل ثانی چهارشنبه هفته جاری به شهر بغداد سفر می کند، تاکید کرده بود که وی در جریان سفر خود با برهم صالح، رئیس جمهوری، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت اداره امور، محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان و محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

به گفته الصحاف، وزیر خارجه قطر با مسئولان عراقی گفت و گوهای سیاسی انجام می دهد و در راستای کاهش شدت تنش های منطقه و تلاش برای ایجاد بهترین راه های آرام ساختن وضعیت کنونی نیز رایزنی خواهد کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#قطر
#سفر به بغداد
#تحولات منطقه
#محمد بن عبدالرحمن