انتشار:  چهارشنبه 25 دی 1398  ::  11:43   

رئیس شورای عالی خبرگان سیاسی اتحادیه میهنی:

عراق تبدیل به میدان درگیری نشود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس شورای عالی خبرگان سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در دیدار با سفیر ایران در عراق، تاکید کرد که نباید عراق تبدیل به صحنه درگیری های منطقه ای شود.

به گزارش کردپرس، کوسرت رسول علی رئیس شورای عالی خبرگان سیاسی اتحادیه میهنی کردستان، دیداری با ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق که به سلیمانیه سفر کرده است، انجام داد.

در این دیدار که با حضور حاکم قادر محمد جان عضو شورای عمومی رهبری اتحادیه میهنی برگزار شد، طرفین به گفتگو  و رایزنی در مورد تحولات عراق و منطقه و روابط میان اربیل و بغداد پرداختند.

کوسرت رسول ضمن تاکید بر ضرورت افزایش گفتگو و مذاکره میان طرف های مختلف در منطقه، ابراز امیدواری کرد که مشکلات از طریق گفتگو حل شده و عراق تبدیل به میدان و عرصه درگیری و منازعات نشود.

بر اساس خبر؛ مسجدی و کوسرت رسول همچنین گفتگوی مفصلی را در مورد آینده عراق و چگونگی حل اساسی مشکلات انجام داده و تاکید کردند که لازم است هماهنگی کاملی میان طرف های مختلف وجود داشته باشد.

روابط میان اقلیم کردستان و ایران از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار عنوان شده و رئیس شورای عالی خبرگان سیاسی اتحادیه میهنی ضمن تاکید بر گسترش این روابط، از کمک های ایران و کشورهای عضو ائتلاف جهانی ضد داعش در نبرد کردها علیه ترور، قدردانی کرد.

لازم به ذکر است که ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، به منظور شرکت در مراسم آغاز نمایشگاه کالا و محصولات ایرانی به سلیمانیه سفر کرده و پس از دیدار با کوسرت رسول، به همراه مهدی شوشتری سرکنسول ایران در سلیمانیه، بر سر مزار جلال طالبانی بنیان گذار و دبیر کل درگذشته اتحادیه میهنی و رئیس جمهور پیشین عراق، حضور یافت.