سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 25 دی 1398  ::  12:03   

دولت سوریه برخی احزاب سیاسی کرد را به دمشق دعوت کرد

سرویس سوریه - دولت مرکزی سوریه در نامه ای نمایندگان برخی احزاب سیاسی کرد سوریه را که در شمال این کشور فعالیت می کنند به دمشق دعوت کرده است.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده، دولت مرکزی سوریه در نامه ای نمایندگان برخی احزاب سیاسی کرد سوریه را که در شمال این کشور فعالیت می کنند به دمشق دعوت کرده است.

به نوشته خبرگزاری روداو، این دعوت از سوی علی مملوک، رئیس نهاد امنیت ملی و معاون رئیس جمهور سوریه صورت گرفته است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده علی مملوک در این دعوت از نمایندگان حزب پیشرو دموکرات کرد سوریه و ائتلاف ملی کردهای سوریه دعوت کرده است به دمشق سفر کنند.

احمد سلیمان، عضو حزب پیشرو دموکرات کرد سوریه در اظهاراتی با تأیید این خبر عنوان کرد: «دعوت دولت مرکزی سوریه را رد نکرده ایم ولی در این شرایط سفر به دمشق و مذاکره با دولت مرکزی را مناسب نمی دانیم».

همچنین مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص این دعوت در پیامی عنوان کرد: «اکنون به دمشق سفر نکنید در روزهای پیش رو با یک هیئت بزرگتر که نمایندگان بیشتری را شامل خواهد شد همگی با هم به دمشق خواهید رفت».

لازم به ذکر است، چند روز پیش علی مملوک در مسکو با هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ملی ترکیه نیز دیدار کرده بود که برخی اطلاعات به دست آمده از این دیدار حکایت از مذاکره دمشق – آنکارا پیرامون راه های مقابله با YPG دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها