سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 25 دی 1398  ::  12:36   

نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

آمریکا به بدترین شیوه کردهای سوریه را رها کرد

سرویس جهان- الیزابت وارن تاکید کرد که کشورش به بدترین شیوه ممکن کردهای سوریه را رها کرده است.

 

به گزارش کردپرس، الیزابت وارن، سناتور حزب دموکرات آمریکا و یکی از نامزدهای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت: آمریکا به بدترین شیوه ممکن کردهای سوریه را رها کرده است در حالی که می شد از جان کردها محافظت کرد.

وی درباره روش بهتر برای خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه که در ماه اکتبر 2019 اتفاق افتاد گفت: ما می توانستیم از طریق مذاکره با ترکیه و دیگر متحدانمان برای محافظت از کردهای سوریه اقدام کنیم.

الیزابت وارن افزود: همچنین می توانستیم با فشار اقتصادی و سیاسی بر ترکیه جان کردهای سوریه را حفظ کنیم.

نامزد دموکراتها در ادامه گفت: ما می توانستیم با همراهی با دیگر متحدانمان ترکیه را تحت فشار قرار دهیم و از کردها محافظت کنیم.

سناتور حزب دموکراتیک تاکید کرد که کار از کار گذشته و آمریکا کردهای سوریه را رها کرده است. اکنون این پیام به جهان مخابره شده که آمریکا متحد قابل اعتمادی نیست و متحدان خود را تنها می گذارد.

ترکیه در ماه اکتبر 2019 بعد از آن که نیروهای آمریکایی به دستور دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا شمال سوریه را ترک کردند حمله به نیروهای کرد را آغاز کرد و دو منطقه گری سپی و سری کانی را در شمال سوریه تصرف کرد. بر اثر حملات ترکیه با کمک نیروهای شورشی سوریه، تعداد زیادی از نیروهای کرد و غیزنظامیان جان خود را از دست دادند و هزاران تن از کردهای سوریه نیز آواره شدند.

بسیاری از آمریکایی ها معتقدند که ترکیه با چراغ سبز آمریکا حمله به کردهای سوریه را آغاز کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#الیزابت وارن