سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 دی 1398  ::  17:42   

روزنامه آیدینلیک ترکیه مدعی شد:

دمشق و آنکارا به توافق رسیده اند

سرویس ترکیه - روزنامه آیدینلیک ترکیه، نزدیک به حزب وطن این کشور در خبری با اشاره به دیدار اخیر هاکان فیدان، رئیس اطلاعات ملی ترکیه (میت) با علی مملوک، رئیس امنیت ملی سوریه در مسکو نوشت: دو طرف در خصوص یک توافقنامه 9 ماده ای به توافق رسیده اند.

به گزارش کردپرس، روزنامه آیدینلیک ترکیه، نزدیک به حزب وطن این کشور در خبری با اشاره به دیدار اخیر هاکان فیدان، رئیس اطلاعات ملی ترکیه (میت) با علی مملوک، رئیس امنیت ملی سوریه در مسکو نوشت: «این برای اولین بار است که در چنین سطح بالایی بعد از سال ها میان دو کشور دیداری صورت می گیرد. در حالی که دیدارهای پیش از این به دور از چشم رسانه ها صورت می گرفت این دیدار در مقابل رسانه ها و علنی انجام پذیرفته است».

روزنامه آیدینلیک در ادامه مدعی شد: «در پی این دیدار دو طرف در خصوص یک توافقنامه 9 ماده ای به توافق رسیده اند. در این توافق نامه موارد مهمی از جمله همکاری در شرق فرات، آخرین تحولات در ادلب و ... آمده است. همچنین طرف های سوری در این دیدار از خواسته دمشق برای بهبود روابط دوجانبه با ترکیه خبر داده است».

اسماعیل حقی پکین، رئیس سابق اطلاعات ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه با اشاره به این دیدار به روزنامه آیدینلیک گفت: «مدتی است که میان دو کشور مذاکرات و دیدارهای مستقیم و آشکاری صورت گرفته و این دیدارها ادامه دارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه