سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  14:23   

بغداد الیوم از یک منبع سیاسی آگاه نقل کرد:

گفت‌وگوی مقامات واشنگتن و اربیل درباره احداث 4 پایگاه آمریکایی در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع سیاسی از گفت و گوی مسئولان آمریکایی با مقامات اقلیم کردستان در رابطه با احداث پایگاه های نظامی این کشور در اقلیم خبر داد.

به گزارش کردپرس، پایگاه خبری بغداد الیوم شامگاه جمعه از یک منبع سیاسی آگاه نقل کرد که طی دو روز گذشته دیدارهای میان مسئولان آمریکایی و رهبران اقلیم کردستان انجام شده و در جریان آنها نیز برخی مسائل از قبیل احداث پایگاه های نظامی این کشور در اقلیم واقع در شمال عراق مورد تمرکز قرار گرفته است.

منبع مذکور در این باره اظهار داشت: برخی هیئت های نظامی و سیاسی آمریکایی با هر یک از نچیروان بارزانی، رئیس، مسرور بارزانی، نخست وزیر و قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کردند تا مسئله حضور نیروهای کشور خود در داخل عراق و اقلیم را بررسی کنند.

این منبع که نام وی فاش نشده، در ادامه افزود: فرآیند ادامه پشتیبانی کردها از باقی ماندن نیروهای آمریکایی، مخالفت با خروج آنها یا لغو توافقنامه امنیتی میان بغداد و واشنگتن و همچنین همکاری در زمینه احداث چهار پایگاه نظامی از جمله پایگاه حریر در اقلیم کردستان بررسی شدند.

منبع مذکور در پایان نیز تصریح کرد: تقویت روابط دیپلماتیک، همکاری در زمینه های سیاسی و اقتصادی و همچنین تسریع در افتتاح بزرگ ترین کنسولگری آمریکا در جهان در شهر اربیل نیز مورد بررسی قرار گرفتند.