سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  14:54   

تاکید وزرای خارجه عراق و اردن بر لزوم کاهش تنش در منطقه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزرای خارجه عراق و اردن به بررسی تلاش های در جریان برای برقراری آرامش و جلوگیری از تشدید تنش در منطقه پرداختند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه این کشور ظهر امروز (شنبه) در ساختمان وزارتخانه در شهر بغداد، پذیرای همتای اردنی خود ایمن الصفدی بود جایی که دو طرف برخی مسائل دارای اهتمام مشترک و همچنین تلاش های در جریان در راستای برقراری آرامش و جلوگیری از تشدید تنش در منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در پایان این دیدار نیز وزرای خارجه عراق و اردن یک کنفرانس خبری مشترک برگزار کردند که در آن حکیم اظهار داشت: عراق میدانی برای جنگ میان طرف های مختلف نخواهد بود؛ ما از برقراری آرامش در منطقه حمایت می کنیم و عراق نیز هم اکنون در موضع دشواری قرار دارد.

وزیر خارجه عراق ضمن تاکید بر اهمیت احترام به حاکمیت کشورش و عدم نقض آن، افزود: عراق مخالف حملاتی است که برخی اهداف در داخل خاک آن را هدف قرار دادند و ما همچنین بر تقویت تلاش های مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن تاکید می کنیم.

الصفدی نیز به نوبه خود در این کنفرانس خبری مشترک ضمن اعلام این که حامل پیام  ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن برای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت اداره امور عراق در رابطه با کاهش تنش در منطقه بوده، بر لزوم احترام به حاکمیت این کشور و امنیت آن تاکید کرد.

وزیر خارجه اردن ضمن تاکید بر این که موضع کشورش مبنی بر لزوم دور ساختن عراق از هر گونه تنشی در منطقه ثابت است، تصریح کرد: اردن همچنان پشتیبان عراق در راستای حفاظت از پیروزی تاریخی بر گروه تروریستی داعش باقی خواهد ماند.

الصفدی ضمن هشدار نسبت به این که در صورت تبدیل عراق به صحنه جنگ و درگیری، منطقه چیزهای زیادی را از دست خواهد داد، خاطر نشان ساخت: ثبات عراق باعث تقویت ثبات منطقه خواهد شد.

وزیر خارجه اردن با بیان این که اوضاع در منطقه شروع به حرکت به سمت برقراری آرامش کرده، افزود: همگان باید برای افزایش تلاش در راستای حفاظت از آرامش و کاهش تنش فعالیت کنند.

الصفدی همچنین اعلام کرد که پادشاه اردن وضعیت سلامتی آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق پس از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز استخوان ران چپ ایشان را پیگیری می کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#محمدعلی حکیم
#اردن
#الصفدی
#تنش در منطقه