سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  17:38   

زمینی ها به مریخ کوچ می کنند/ احتمال سکونت یک میلیون نفر در مریخ تا سال 2050

سرویس ایران- مدت هاست انسان های زمینی و شاید خسته از زمین، در سودای کوچ به سیاره ای دیگر هستند. مریخ نزدیک مقصد و احتمالا دست یافتنی ترین آنها در رویا پردازی های انسان زمینی است، رویایی که حالا کم کم انگار می خواهد رنگ واقعیت به خود بگیرد.

به گزارش کُرد پرس بنیانگذار موسسه اسپیس ایکس یک  شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی مدعی شده است احتمالا یک میلیون نفر تا سال 2050 قادر خواهند بود در مریخ سکونت کنند.

بر اساس خبری که خبرگزاری ایسنا منتشر کرده است، ایلان ماسک  (Elon Musk ‏) بنیانگذار اسپیس ایکس اخیرا اظهار کرده است احتمالا تا ۳۰ سال دیگر یک میلیون نفر قادر به سکونت در سیاره مریخ خواهند بود. ایلان ماسک اخیرا با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد یک میلیون انسان تا سال ۲۰۵۰ قادر به زندگی در سیاره سرخ خواهند بود.

یکی از طرفداران ایلان ماسک چندی پیش از وی در توییتر پرسید چند ماموریت پرتاب خواهد شد تا بتوان به این نتیجه رسید که انسان می‌تواند در مریخ سکونت کند، اعلام کرد احتمالا ۶۶۶ ماموریت انجام خواهد شد به گونه‌ای که در هر روز ۲ پرواز انجام خواهد شد.

ایلان ماسک در ادامه گفت: البته هدف ما انجام سه پرواز در روز است تا بتوانیم در نهایت ۱۰۰۰ پرواز در سال انجام دهیم. در هر پرواز هم ۱۰۰ تن کالا و فرد بین زمین و مریخ جابجا می‌شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال این کاربر که سوخت موشک‌ها چه خواهد بود پاسخ داد: سوخت این موشک‌ها هیدروژن، اکسیژن و متان خواهد بود و از کربن در سوخت آنها استفاده نخواهیم کرد.