سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  17:46   

عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق:

تحقیق درباره ترور شهیدان سلیمانی و المهندس طی روزهای آینده تکمیل می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از تکمیل تحقیقات مربوط به ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران و همراهان وی طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش کردپرس، کریم علیوی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس نمایندگان عراق پیش از ظهر امروز (شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که تحقیقات کمیته تشکیل شده برای تحقیق در رابطه با حمله هوایی اخیر آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که منجر به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عبدالمهدی المهندس، نایب رئیس سازمان حشد الشعبی و همراهان آنها شد، به مراحل پیشرفته ای رسیده و ظرف چند روز آینده تکمیل خواهد شد.

علیوی در این باره اظهار داشت: کمیته حقیقت یاب تشکیل شده از سوی دولت به ریاست وزیر کشور برای تحقیق در رابطه با جنایت حمله به فرماندهان شهید، در تحقیقات خود به مراحل پیشرفته ای رسیده با این حال همچنان در حال انجام تحقیقات با هدف تکمیل همه جنبه های تحقیقات برای دستیابی به نتایج نهایی و افشای افراد دخیل در این جنایت است.

این عضو مجلس نمایندگان عراق از ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری در این باره افزود: نشانه های مثبتی وجود دارد و نتایجی که روشن و دقیق خواهند بود که به محض تکمیل تحقیقات، به صورت شفاف و واضح به اطلاع افکار عمومی خواهند رسید.

علیوی در پایان نیز تصریح کرد: اطلاعاتی که در دست ما است نشان می دهد که کمیته حقیقت یاب همه اقدامات در رابطه با تحقیقات برای افشای جنایتکاران و مسائل مربوط به ترور فرماندهان را ظرف روزهای اندک پیش رو تکمیل خواهد کرد.

این در حالی است که سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز شامگاه سه شنبه گذشته در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) گفته بود: کمیته تحقیق که به ریاست یاسین الیاسری، وزیر کشور و نمایندگانی از همه دستگاه های امنیتی، سازمان هوانوردی غیر نظامی و کنترل کنندگان ترافیک هوایی تشکیل شده، تاکنون کار خود را به پایان نرسانده در حالی که گزارش نهایی خود را تحویل عادل عبدالمهدی، نخست وزیر (مستعفی) خواهد داد.

سرلشکر خلف در این باره تاکید کرده بود: کمیته به نتایج مهمی دست یافته و درگاهی از درگاه های تحقیقات عمیق نهادهای دیگر را باز خواهد کرد؛ دستگاه اطلاعات و استخبارات داخلی در این باره مکلف شده و احتمال دارد تحقیقات از مرزهای کشور نیز فراتر رود.

برچسب‌ها:
#عراق
#کمیته تحقیق
#سردار سلیمانی
#ابومهدی المهندس
#حمله آمریکا