انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  18:23   

گزارشی از پشت صحنه مجموعه طنز تلویزیونی شبکه کردستان برای نوروز 99

ستار چمنی گل با «ضامن معتبر» به تلویزیون برمی گردد؛

سرویس کردستان- ستار چمنی گل، کارگردان شناخته شده کُرد و سازنده فیلم موفق سینمایی «گل نساء» با ساخت یک مجموعه طنز با عنوان «ضامن معتبر» به تلویزیون بر می گردد.

به گزارش کردپرس از سریال های ساخته شده توسط ستار چمنی گل کارگردان موفق کردستانی، سریال " هیلانه ی به خته وه ری" بود که به یکی دیگر از آسیب های اجتماعی آن هم اعتیاد در جامعه پرداخت و با استقبال گرم و خوب مخاطبان شبکه استانی و جامعه قرار گرفت. بعد از موفقیت و استقبال آن و با در خواست مردم، به تازگی با مجموعه دیگری تحت عنوان "ضامن معتبر" به تلویزیون بازگشته است و قصد دارد یکی دیگر از معضلات جامعه را دوباره در قالب طنز به تصویر بکشد و ضمن ایجاد کردن لحظاتی خوش برای مردم، به بررسی آسیب ها و مشکلات جامعه بپردازد که شاید تلنگری باشد برای مسولان و تلاشی بیشتر برای رفع آنها.

ستار چمنی گل در گفتگو با خبرنگار ما  گفت: با همکاری عوامل ساخت این مجموعه، حدود 40 روزی است که کار تصویربرداری را آغاز کرده ایم و سعی داریم به امید خدا و تلاش همکاران ظرف 7 تا 10 روز آینده مجموعه به اتمام برسد و سریعاً مراحل تدوین و مونتاژ را هم آغاز کنیم و انشالله در ایام تعطیلات نوروز 99 از شبکه استانی کردستان پخش می شود.

چمنی گل با بیان اینکه این سریال 15 قسمت 40 دقیقه ای است و محتوا و زبانی طنزگونه دارد و با زبان کُردی لهجه اردلانی به سفارش سیمای مرکز کردستان و پیشنهاد مدیرکل محترم آقای عبدالملکی جهت نشاط جامعه و پرداختن به موضعات جامعه ساخته می شود افزود: موضوع سریال در ادامه مجموعه "لانه ی به خته وه ری" است که به موضع اعتیاد و معضلات مرتبط به آن می پرداخت و این سریال هم به موضوع بیکاری جامعه و معضلات مرتبط با آن و معیشت مردم می پردازد.

چمنی گل با بیان اینکه نویسنده این مجموعه ویدا صالحی است که مدت زیادی جهت تحریر و نگارش آن زحمت کشیده است و کارگردانی سریال را خودم عهده دار هستم اظهار داشت: دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: مهدی خلیلی، دستیار دوم: فریاد خسروانی، ناظر فنی: دکتر خسرو سینا، مدیر تصویربرداری حشمت نارنجی، تصویربردار صلاح کریمی، دستیاران تصویر: یاشار یحیایی، سیوان صفری و کمال امانی مدیر تولید: صباح گویلی، گروه صحنه و لباس: عطاء صمدی و تینا بخشی، صدابردار: رضا وحیدیان، دستیار صدا: عدنان جوانمردی، منشی صحنه: شکیلا معزی، عکاس: دانیال زارعی، تدارکات:  محمد مرادی، دیاکو احمدی، حمل و نقل: شاهو دربندی و... عواملی هستند که در ساخت این سریال ما را همراهی می کنند و بازیگران سریال نیز به ترتیب نقش: رضا پشاآبادی، مظفر رحیمی، ثریا ابراهیمی، سیوان خورند، کژال فتاحی، محمد قسیمی صالح رحیمی، عطاء صمدی و کژال قمری هستند.

 عکس ها: دانیال زارعی