سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  18:39   

صلح و سازش بین دو طایفه ملکشاهی بعد از ۱۲ سال اختلاف

سرویس ایلام - با تلاش اعضا هیئت صلح استان و شوراهای حل اختلاف مراسم صلح و سازش و مصالحه بین دو طایفه بزرگ از شهرستان ملکشاهی بعد از 12 سال اختلاف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روابط عمومی دادگستری ایلام، با تلاش اعضا هیئت صلح استان و شوراهای حل اختلاف مراسم صلح و سازش و مصالحه بین دو طایفه بزرگ از شهرستان ملکشاهی که دارای اختلاف دیرینه حدود دوازده ساله و پرونده‌های متعدد اختلافی بودند برگزار شد.

حسین آذرمنش، سرپرست شوراهای حل اختلاف استان ایلام در حاشیه این مراسم گفت: امروز جامعه و کشور ما بیش از هر زمان دیگری احتیاج به وحدت و یکپارچگی دارد و همانطور که در آموزه‌های دینی، روایات، احادیث و آیات قرآنی به آن اشاره شده است و مومن برادر مومن است و رابطه عمیق برادری بین آنهاست و مودت و دوستی دو برادر متقابل و بسیار عمیق است و اگر دشمنی بین آنها به وجود می‌آید باید سریعاً به رفع کدورت و اقدام به صلح وآشتی شود .

وی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که در قرآن به آن اشاره شده است اتحاد و همدلی دو برادر است که در مقابل بیگانه و دشمن بازوی توانمند همدیگر هستند و همانطور که می‌دانید ما در جنگ تحمیلی همه برادر و فرزندان روح‌الله بوده و هستیم.

سرپرست شوراهای حل اختلاف استان اضافه کرد: وظیفه همه ما در جامعه اسلامی ایجاد وحدت و برادری در بین مردم و جامعه است و چنانچه اختلافی بین دو نفر یا دو طایفه به وجود آید باید همه ما مانند عزیزانمان در هیئت صلح استان و شوراهای حل اختلاف که بدون هیچ چشم داشتی و فقط جهت رضای خداوند ورود و عداوت و دشمنی را با صلح و سازش جایگزین می‌کنند.

در پایان مراسم با حضور تمامی مسوولان، طرفین دعوا و افراد دو طایفه باهم صلح و سازش کردند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#صلح و سازش
#ملکشاهی
#سرپرست شورای حل و اختلاف، آذرمنش