سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  18:46   

در دیدار وزیر خارجه اردن؛

برهم صالح: عراق پایگاه حمله به همسایگان و میدان جنگ دیگران نخواهد شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار وزیر خارجه اردن تاکید کرد که کشورش پایگاهی برای حمله به کشورهای همسایه یا میدان جنگ برای تسویه حساب نخواهد بود.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (شنبه) در کاخ السلام شهر بغداد پذیرای ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن و هیئت همراه وی بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، الصفدی در دیدار با صالح، درود ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و تاکید وی بر پشتیبانی از امنیت و ثبات عراق به عنوان ستون امنیت منطقه را ابلاغ کرده و خاطر نشان ساخته که پادشاه جویای وضعیت سلامتی آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان این کشور پس از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز روی استخوان ران چپ شده و برای ایشان نیز آرزوی سلامتی و عافیت کرده است.

رئیس جمهوری عراق نیز به نوبه خود بر لزوم تحکیم پایه های صلح و ثبات در منطقه، دور ساختن آن از بیهودگی جنگ و درگیری های باعث هدر رفتن انرژی های انسانی و مادی و همچنین روی آوردن به زبان گفت و گوی جدی و صریح برای پایان دادن به بحران های مختلف تاکید کرد.

صالح ضمن تاکید بر این که عراق پایگاهی برای حمله به هیچ یک از کشورهای همسایه خود یا میدان جنگ برای تسویه حساب نخواهد بود، خاطر نشان ساخت که کشورش می خواهد ستون اصلی گرد هم آوردن کشورهای دوست و برادر در راستای تحقق منافع مشترک و تقویت صلح و امنیت در منطقه و جهان باشد.

رئیس جمهوری عراق همچنین بر اهمیت توسعه روابط دو جانبه با اردن و گسترش چشم اندازهای همکاری در راستای تقویت یکپارچگی اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد.

صالح در پایان این دیدار نیز از وزیر خارجه اردن درخواست کرد که درود خود به عبدالله دوم و آرزوی موفقیت برای وی و مردم این کشور جهت برخورداری از پیشرفت و توسعه بیشتر را ابلاغ کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#اردن
#الصفدی
#تنش در منطقه