سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  19:05   

انتقاد جدی خوش اقبال از عدم حضور مدیران آموزش و پروش در کارگروه اجتماعی استان/ وجود مشکلات جدی در حوزه اعتیاد و خودکشی در استان

سرویس کردستان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از عدم حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان  یا نماینده‌ای از طرف او در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر تمامی مدیران و صاحب‌نظران و متخصصان امر در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی مشارکت نکنند و مشورت ندهند نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد.

به گزارش کُرد پرس، حسین خوش اقبال در این جلسه گفت:  اینکه نه مدیرکل آموزش و پرورش استان و نه نماینده‌ای از طرف او در این جلسه کارگروه شرکت نکردند نوعی بی‌تفاوتی نسبت به آسیب‌های اجتماعی است.

خوش اقبال  با بیان اینکه  مدارس ما هم تاحدودی درگیر آسیب‌های اجتماعی هستند و باید متولیان نهادهای آموزشی حساسیت و توجه بیشتری نسبت به چنین جلساتی داشته باشند، گفت:  مشکلات جدی در ارتباط با اعتیاد و خودکشی در استان داریم، می‌طلبد اعضای این جلسه با بهره‌مندی از نظرات کارشناسان راهکارهای صحیحی برای کاهش این آسیب‌ها ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اخبار آسیب‌های اجتماعی با حساسیت و توجه ویژه‌ای منتشر شود، چراکه انتشار نامطلوب آن می‌تواند تاثیر منفی در روند توسعه استان داشته باشد. سیاه‌نمایی و بزرگنمایی‌هایی در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما انجام می‌شود که باید با راهکار و عملکرد صحیح و ارائه اطلاعات درست مانع از این نوع واکنش‌ها شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اظهار داشت: انتشار اخبار منفی در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی و اجتماعی از استان تاثیرنامطلوبی در جذب سرمایه‌گذار و گردشگر به همراه خواهد داشت لذا در این رابطه هم باید با حساسیت بیشتری اقدام به اطلاع‌رسانی کرد.

خوش اقبال در بخش دیگری از سخنانش به سالروز واقعه بمباران ۲۸ دی ماه سال ۶۵ سنندج اشاره کرد و گفت: در این حادثه جنگنده‌های عراقی با بمباران بیش از ۱۸ نقطه شهر سنندج ۲۲۰ نفر را شهید و صدها نفر را هم مجروح کردند.

وی ضمن تشکر از مشارکت پرشور مردم در مراسم گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت : تمام آزادیخواهان چه از داخل و چه خارج از کشور در مراسم تشییع سردار شرکت کردند و بی شک اخلاص و صداقت شهید سردار سلیمانی آنها را به میدان آورد.