سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  19:28   

آغاز گردهمایی «اتحاد احزاب کُرد» در دیاربکر ترکیه

سرویس ترکیه - احزاب سیاسی کرد به همراه سازمان های مدنی و جریان های سیاسی کرد ترکیه با سازماندهی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و حزب مناطق دموکراتیک (BDP) گردهمایی اتحاد احزاب کردی ترکیه را در دیاربکر آغاز کردند.

به گزارش کردپرس، احزاب سیاسی کرد به همراه سازمان های مدنی و جریان های سیاسی کرد ترکیه با سازماندهی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و حزب مناطق دموکراتیک (BDP) گردهمایی اتحاد احزاب کردی ترکیه را در دیاربکر آغاز کردند.

این نشست که دو روز به طول خواهد انجامید میزبان سیاستمدارانی از کنگره جامعه دموکرات (DTK)، حرکت آزادی زنان (TJA)، انجمن انقلابیون کرد دموکرات (DDKD)، حزب انسان و آزادی (PİA)، حزب کمونیست کردستان (KKP)، پلاتفرم کردهای دموکرات – شمال (PDK-BAKUR)، حزب دموکرات کردستان – ترکیه (PDK-T)، به همراه سیاستمدارانی همچون احمد ترک، لیلا گوون و رهبران قبایل کرد، است.

در بخشی از سخنرانی ابتدایی این کارگروه با تأکید بر تحولات اخیر در ایران و لیبی عنوان شد: «تحولات اخیر در لیبی و افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا یک بار دیگر نشان داد متاسفانه نشانه های اتمام جنگ در منطقه وجود ندارد. در مرکز این جنگ نیز که به مدت 30 سال است ادامه دارد، جغرافیای کردستان قرار گرفته است. تمام این تحولات کردها، دستاوردها و سیاست های آنان را از نزدیک تحت تاثیر قرار می دهد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها