سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  20:42   

تظاهرات گسترده ضد ترکیه در دومین سالگرد اشغال عفرین

سرویس سوریه - هزاران عفرینی که پس از اشغال شهرشان در کمپ های منطقه شهبا اقامت گزیده اند در دومین سالگرد اشغال عفرین توسط نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آزاد سوریه دست به تظاهرات گسترده بر علیه ترکیه زدند.

به گزارش کردپرس، هزاران عفرینی که پس از اشغال شهرشان در کمپ های منطقه شهبا اقامت گزیده اند در دومین سالگرد اشغال عفرین توسط نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آزاد سوریه دست به تظاهرات گسترده ضد ترکیه زده اند.

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، هزاران عفرینی امروز با تجمع در مقابل کمپ برخودان، در منطقه شهبا با شاخه های زیتون و تصاویر کشته های حملات ارتش ترکیه به عفرین اعتراض خود را به سیاست های ترکیه در منطقه اعلام کردند.

تجمع کنندگان با نوشته هایی از جمله "نه به تغییر بافت دموگرافیک" و "نه به اشغال دولت ترکیه" و شعارهای ضد ترکیه به حضور نظامی نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه اعتراض کردند.

گیوارا شورش، فعال مدنی و سیاسی عفرین در اظهاراتی عنوان کرد: «مردم عفرین به مقاومت خود از منطقه شهبا ادامه می دهند و به این مقاومت نیز ادامه خواهند داد. مردم عفرین تا زمانی که عفرین آزاد نشده است به این مقاومت ادامه خواهند داد. مردم این منطقه از مقاومت خود دست برنخواهند داشت».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها