سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 28 دی 1398  ::  23:14   

وزارت برنامه‌ریزی عراق: سرشماری عمومی در 2 ماه آخر 2020 انجام می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی وزارت برنامه ریزی عراق تاکید کرد که سرشماری عمومی نفوس در این کشور پیش از پایان سال جاری میلادی انجام خواهد شد.

به گزارش کردپرس، عبدالزهره الهنداوی، سخنگوی وزارت برنامه ریزی عراق شامگاه امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) ضمن تاکید بر این که سرشماری عمومی نفوس پیش از پایان سال 2020 میلادی انجام خواهد شد، خاطر نشان ساخت که برای این کار از سیستم های الکترونیکی مدرن جهانی استفاده خواهد شد.

سخنگوی وزارت برنامه ریزی عراق در این باره اظهار داشت: وزارتخانه یک طرح با جدول های زمانی ترسیم کرده و به تکمیل نیازمندی های ویژه آن پس از طی گام های مهم ادامه می دهد؛ انجام سرشماری نفوس در دو ماه پایانی سال جاری خواهد بود.

الهنداوی همچنین تصریح کرد: سرشماری امسال به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد جایی که کارمند مامور انجام سرشماری همراه با یک دستگاه تبلت نزد خانواده های مختلف در منازل آنها می رود تا داده هایی را به ثبت برساند که به صورت مستقیم به فهرست اساسی در مرکز اصلی پردازش وابسته به وزارت برنامه ریزی منتقل می شوند.

سخنگوی وزارت برنامه ریزی عراق در این باره افزود: استفاده از دستگاه های الکترونیکی ضامن ورود دقیق داده های افراد و خانواده های مختلف همراه با سرعت اعلام نتایج و عدم حذف اطلاعات خواهد بود در حالی که دیگر از ثبت روی برگه استفاده نخواهد شد.

الهنداوی در پایان نیز خاطر نشان ساخت: این سرشماری، خروجی های مهمی برای برنامه های توسعه را فراهم خواهد ساخت و به تدوین سیاست های سال های آینده کمک خواهد کرد جایی که به صورت دقیق میزان خدمات مورد نیاز در اماکن مختلف، شمار واحدهای مسکونی، سیاست های اقتصادی و غیره را مشخص می کند.

یادآور می شود که وزارت برنامه ریزی عراق پیشتر اعلام کرده بود که تیم های میدانی وابسته به سازمان مرکزی آمار طی روزهای 9 تا 12 دسامبر سال گذشته میلادی (18 تا 21 آذر 1398) و با هماهنگی دولت های محلی و نهادهای امنیتی ذی ربط، یک سرشماری آزمایشی را در سه منطقه منتخب در استان های بغداد، پایتخت این کشور، بصره در جنوب آن و اربیل، مرکز اقلیم کردستان انجام داده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#وزارت برنامه ریزی
#سرشماری عمومی