سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 29 دی 1398  ::  11:21   

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در گفتگو با کردپرس:

سرانه فضای سبز در کرمانشاه 8.23 متر برای هر نفر/ وجود 238 پارک در سطح شهر کرمانشاه

سرویس کرمانشاه ـ رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: با نقشه‌برداری های دقیقی که به عمل آمده است سرانه فضای سبز در شهر کرمانشاه در حدود 8.23 متر برای هر نفر می باشد.

فرامرز رحمتی زاده در گفتگو با خبرنگار کردپرس افزود: اهمیت فضای سبز در کلانشهر در عصر جدید بسیار مهم و کلیدی است و نباید این مهم از نگاه مسئولان امر دور باشد.

وی گفت: شهرهای بزرگ آلوده های صوتی، بصری و... بسیاری دارند، لذا ایجاد فضای سبز و کاشت درخت در اینگونه محیط ها تا حدقابل توجهی از این آلودگی ها می کاهد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: لذا شهرداری کرمانشاه برای تلطیف فضای شهر و نیز با توجه به نزدیک بودن به عید نوروز، اقدام به کاشت درختچه در سطح شهر خواهد نمود.

رحمتی زاده عنوان کرد: همچنین نزدیک به 70 هزار گلدان در مناطق هشتگانه شهر کرمانشاه تعبیه می شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: کاشت و تعبیه این درختچه و گلدان ها در سطح شهر کرمانشاه در اسفندماه اجرایی می گردد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: همچنین در هفته منابع طبیعی، نهال به صورت رایگان سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های این سازمان، ایجاد و تشکیل طرح «همیار فضای سبز» در مدارس می باشد که تاکنون برای 3 هزار دانش آموز کارت همیار آماده شده است که به زودی از طریق اداره کل آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

رحتمی زاده ادامه داد: این سازمان در خصوص روشنایی پارک‌ها، وضعیت آب‌نماها، نظافت وسایل بازی و ورزش پارک‌ها، سرویس بهداشتی عمومی و نمازخانه‌ها وظیفه نظارتی دارد که سعی می‌شود با نظارت دقیق بعد از این شاهد مشکلات در این زمینه‌ها نباشیم.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه افزود: با نقشه‌برداری های دقیقی که به عمل آمده است سرانه فضای سبز در شهر کرمانشاه در حدود 8.23 متر برای هر نفر می باشد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که سرانه زیست محیطی در شهر کرمانشاه 11.5 متر اعلام شده است.

رحمتی زاده یادآور شد: از 168 هکتار زمینی که برای پارک جنگلی سراب قنبر در نظر گرفته شد حدود 40 هکتار آن به کاشت درخت بلوط اختصاص یافته است و مابقی زمین مذکور با حمایت استانداری و مجموعه مسکن و شهرسازی زیباسازی خواهد شد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر 238 پارک، 22 نمازخانه و 528 چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر کرمانشاه داریم که در همه زمینه‌ها بر آن‌ها نظارت انجام می‌گیرد.