سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 30 دی 1398  ::  10:43   

توضیح پنتاگون درباره تلفات نیروهای آمریکا در حمله ایران به پایگاه عین الاسد

سرویس جهان- دو مقام وزارت دفاع آمریکا ضمن اعتراف به ضربه مغزی شدن 11 سرباز آمریکایی در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق می گویند مقامات ارشد آمریکا معتقدند این حمله موشکی با هدف کشته و یا مجروح کردن نیروهای آمریکا صورت گرفته است.

 

به گزارش کردپرس، در حالی که مقامات آمریکایی پس از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق ادعا می کردند که تلفاتی در جریان این حمله موشکی وجود نداشته، دو مقام وزارت دفاع آمریکا ضمن اذعان به مجروح شدن 11 سرباز آمریکایی مجبور شدند درباره علت تاخیر در اعلام زخمی شدن سربازان این کشور در عراق توضیحاتی ارائه کنند.

بر اساس متن پرسش و پاسخی که به دنبال مصاحبه جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا و آلیسا فرح معاون دستیار وزارت دفاع آمریکا با خبرنگاران درباره تلفات آمریکایی ها در سایت وزارت دفاع آمریکا منتشر شده، این دو مقام آمریکایی درباره علت خودداری آمریکا از اعتراف درباره زخمی شدن سربازان این کشور گفته اند درست است که 11 سرباز آمریکایی بر اثر این حملات دچار صدمه مغزی شده اند اما عوارض این صدمات دیر خود را نشان دادند بنابراین اظهارنظر در این مورد به تاخیر افتاد.

خبرنگاران در جریان این مصاحبه خطاب به این دو مقام آمریکایی گفته اند برخی فرماندهان آمریکایی و حتی برخی مقامات ارشد آمریکا به منظور تلطیف فضا و کاهش تنش سعی کرده اند از اعلام زخمی شدن سربازان آمریکایی خودداری کنند و بنابراین، مقامات آمریکایی سعی کرده اند مانع دسترسی رسانه ها و افکار عمومی از دستیابی به اخبار صحیح پیرامون این موضوع شوند.

اما این دو مقام آمریکایی در توجیه علت اعلام دیرهنگام زخمی شدن سربازان آمریکایی بر اثر حمله موشکی ایران به خبرنگاران گفته اند عوارض ناشی از صدمات مغزی این سربازان دیر خود را نشان داد و ما ظرف 24 ساعت و به محض اطلاع یافتن از این موضوع، زخمی شدن نیروهای آمریکایی را اعلام کردیم.

این دو مقام آمریکایی درباره اظهار نظر یکی از فرماندهان آمریکایی که گفته بود حمله موشکی ایران تلفات نداشته گفتند: این ارزیابی فرمانده در آن هنگام بود. عوارض مذکور چند روز پس از حمله ظاهر شد.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون گفت: ما این آمار را تصحیح کردیم. دفتر وزیر دفاع به محض این که از آمار زخمی‌ها مطلع شد دستور داد فوراً بیانیه‌ای صادر شود.

این دو مقام آمریکایی در ادامه تاکید کرده اند که اعضای دولت آمریکا از جمله وزیر دفاع و معاون رییس جمهور آمریکا معتقدند ایران با هدف کشتن و یا زخمی کردن نیروهای آمریکا اقدام به حمله موشکی به پایگاه این کشور در عراق کرده است.

این مقامات نوع صدمه به سربازان آمریکایی را صدمه مغزی عنوان کرده و گفته اند که این افراد به پایگاه های آمریکا در دو کشور آلمان و کویت فرستاده شده اند تا در آنجا مورد آزمایشات و مراقبت های بیشتر قرار گیرند.

ارزیابی این مقامات |آمریکایی این بوده که این افراد بعد از مدتی می توانند دوباره به انجام وظایف محوله نظامی خود اقدام کنند.

اما بیشتر سوالات خبرنگاران در این جلسه پرسش و پاسخ که در آن از خبرنگاران خواسته شده بود دوربین خود را خاموش کنند، درباره خودداری مقامات آمریکایی از اعلام جزئیات و یا تلفات احتمالی نیروهای آمریکایی بود. این دو مقام آمریکایی این مسئله را به خاطر نوع صدمات ذکر کرده اند.

این دو مقام آمریکایی گفته اند در آینده جزئیات بیشتری درباره موضوعات مطرح شده ارائه خواهند کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#آمریکا
#ایران
#عین الاسد