انتشار:  سه‌شنبه 1 بهمن 1398  ::  14:37   

وقتی نماینده همدان با قطار از روی نمایندگان کردستان می گذرد

سرویس کردستان- روز نهم دیماه طبق روال ده سال گذشته به مناسبت روز بصیرت مراسمی برپا می شود که در آن بر اتحاد و همبستگی ملی تاکید می گردد و سخنرانان ملی در این  روز تهدیدات دشمنان انقلاب علیه  باورهای مردم را یکبار دیگر مرور می کنند.

به گزارش کُرد پرس، سخنران مراسم نه دی امسال در سنندج حمیدرضا حاج بابایی نماینده مردم همدان بود که به عمق تهدیدات دشمنان در فتنه 88 و همچنین تدبیر و هشیاری رهبرمعظم انقلاب در هدایت و رهبری و خنثی سازی این توطئه ها اشاراتی داشتند. محور سخنرانی ایشان انقلابی گری و مبارزه با اشرافی گری بود که حرف دل همگان می باشد و میزبانان جلسه هم  از آن  تقدیر و تشکر کردند. نقد حاضر ناظر بر آن بخش از سخنان ایشان بوده که مخاطبان و برخی نمایندگان حال و ادوار مجلس استان بدان واکنش نشان داده اند و گرنه ایرادی بر کلان سخنان ایشان نمی باشد.

اظهارت قابل نقد ایشان در خصوص پروژه خط آهن تهران ـ همدان ـ سنندج می باشد که اعلام داشت : «من افتخار می کنم که در سال 84 پروتکل خط آهن تهران ـ سنندج را امضاء کردم.» این سخنان  که نه یک اظهار نظر عمرانی بلکه یک نوع اظهار نظر با  قصد سیاسی است، ظاهرٱ برای بدست آوردن دل مردم کردستان بیان داشته شده و  با واکنش نمایندگان ادوار کردستان و فعالین سیاسی و اجتماعی همراه بود. تحقیقات به عمل آمده در خصوص این پروژه بیانگر این است که اولا پروژه مطالعاتی خط آهن  غرب کشور قبل از انقلاب در دهه بیست توسط آلمانی ها از مسیر زنجان- سنندج- کرمانشاه صورت گرفت. پس از انقلاب مسیر دیگری از طریق اراک ، ملایر، کرمانشاه قطعی گردید. در آن طرح  یک خط آنتنی و انحصاری از ملایر به همدان نیز کشیده می شد. تا نیاز ریلی استان همدان از این طریق مرتفع شود.

در نتیجه اجرای خط آهن اراک به کرمانشاه، استان کردستان جا می ماند، از طرف دیگر برخی نمایندگان استان کردستان دغدغه اتصال خط آهن سراسری به سنندج را داشتند و اقدامات مقدماتی نیز صورت گرفت. مستند آن طوماری با امضای جمعی از نمایندگان مجلس در سال 79 برای اتصال و عبور خط آهن از کردستان به سمت کرمانشاه است. چون اتصال راه آهن به  کرمانشاه از سمت اراک وارد فاز اجرایی شده بود، نمایندگان کردستان که دو تن از آنان در دوره ششم در کمیسیون عمران مجلس  حضور داشتند برای برخورداری مرکز استان کردستان از خط آهن پیشنهاد مسیر ساوه – همدان - سنندج مطرح کردند تا بدین ترتیب، کردستان نیز از خط آهن بهره مند گردد. با پیگیری نمایندگان کردستان وزارت راه و ترابری وقت، پیشنهاد جایگزین را مقرون به صرفه دانسته و لذا نمایندگان همدان از جمله آقای حاجی بابایی که قبلا و در دوره پنجم  به اتصال آنتنی خط آهن  از طریق ملایر راضی شده بودند و از آنجا که  پیشنهاد جدید نمایندگان کردستان برای اتصال خط آهن از ساوه به سنندج  مناسبت تر بود خود بخود چاره ای جز همراهی با طرح جدید نداشتند. با پیگیری مجدانه نمایندگان استان کردستان از جمله محمد محمد رضایی و مرحوم بهاء الدین ادب که هر دو  عضو کمیسیون عمران بودند و دیگر نمایندگان وقت استان های کردستان و همدان و مرکزی این پروژه در دور ششم وارد فاز مطالعاتی شد. ردیف بودجه برای این پروژه از طرف دولت  تعیین و به مجلس دور هفتم ارائه و به پیمان سپرده شد و نهایتا در سال 1396 قطار به همدان رسید. شاید منظور آقای حاجی بابایی  امضایی  بوده که روی نامه های همکاران زده است و حال دستاورد دیگران را مصادره به مطلوب می کند که این امر اخلاقی نیست. اگر سندی برای ادعای خود  دارد در اختیار این خبرگزاری برای انتشار بگذارد سپس  خود را مبدع و متولی و عامل اصلی خط آهن تهران-  سنندج محسوب کند و با قطار همدان از روی نمایندگان کردستان عبور نکند. اتفاقا قبل از ورود قطار به همدان مقرر گردیده بود با استفاده از بودجه اصلی خط آهن سنندج-  تهران ایستگاهی به داخل شهر همدان متصل کنند که به نقل از یکی از نمایندگان فعلی کردستان با اعتراض نمایندگان کردستان مواجه و بودجه ایستگاه همدان از بودجه پروژه اصلی ازمحل دیگری تامین گردید.

البته نکته جالب تر در این زمینه این است که با وجود واکنش های نمایندگان ادوار مجلس و آگاهان به موضوع، نمایندگان فعلی کردستان در مجلس خصوصا آنها که در کمیسیون های مرتبط با عمران و برنامه و بودجه  مسئولیت دارند در برابر آن سکوت پیشه کردند.

عدم اشرافیت نماینده همدان به مسائل استان کردستان موضوعی پذیرفته شده است ولی اینکه بنا به ملاحظاتی خود را دلسوز مردم کردستان محسوب می نماید، نمی تواند به واقعیت نزدیک باشد. چون مردم کردستان حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده فعلی همدان و وزیر وقت آموزش وپرورش را با حادثه دلخراش مدرسه «شین آباد»  پیرانشهر می شناسند.  بنابراین صداقت گفته های نماینده فعلی و وزیر دیروز در زمینه خط آهن کردستان با چالش جدی مواجه می باشد چون اگر احترامی برای کُردها قائل بود در قضیه آتش سوزی مدرسه شین آباد می بایست استعفا می دادند.